1. HNL: Dinamo dobio Slaven iz penala

Nogometni.net 10. studenoga 2013 1

Dinamo je u 16. kolu dobio Slaven Belupo 1-0 golom Duje Čopa iz penala. S ova tri boda “modri” su opet vodeći u ligi. Nakon dugo vremena zaigrao je i Alen Halilović...

Nakon tri mjeseca Alen Halilović počeo je od prve minute za Dinamo. Izborio je penal za pobjedu “modrih”, a pri izlasku iz igre pred kraj utakmice dobio je aplauz 1500 navijača na Maksimiru.

Dinamo je pobijedio Slaven Belupo 1-0 golom Duje Čopa i vratio se na prvo mjesto ljestvice. “Modri” su zasluženo osvojili sva tri boda protiv Slavena koji je u prošlom kolu umalo srušio Hajduk u Koprivnici. Dinamo je ipak bio prevelik zalogaj. “Modri” su dominirali, ali raspoložen je bio gostujući golman Tomislav Pelin.

Ipak, Pelin ništa nije mogao u 51. minuti. S bijele točke siguran je bio Duje Čop. Penal je izborio Alen Halilović koji je nakon sjajnog driblinga ubacio loptu u gostujući šesnaesterac, a Petar Brlek blokirao je taj ubačaj rukom.

Za suca nije bilo dvojbe. Čop je pričekao da Pelin legne u jednu stranu, a potom poslao loptu u drugu. Bio je to gol dovoljan za osmu domaću pobjedu Dinama u HNL-u i povratak “modrih” na prvo mjesto.