Arsenal lako protiv Cardiffa, Everton je ‘pomeo’ Stoke City

nogometni.net 30. studenoga 2013 0

Momčad Arsenea Wengera slavila je u Walesu 3-0 golovima Ramseyja i Flaminija. Everton je pobijedio Stoke sa četiri različita strijelca, a Jelavić je ušao u 80. minuti

U engleskom Premiershipu u subotu nije bilo atraktivnih okršaja, ali golova na pet odigranih utakmica nije nedostajalo. Favorizirani Arsenal i dalje ne misli nikome prepustiti vrh tablice nakon što je u Walesu svladao Cardiff s lakih 3-0.

‘Topnici’ su poveli u 29. minuti preko Ramseyja, a vodstvo 1-0 trajalo je sve do same završnice kad su Velšani primili još dva gola. U 86. minuti na 2-0 povisio je Flamini, a u trećoj minuti sudačke nadoknade Ramsey je zabio svoj drugi gol postavivši konačni rezultat.

Everton je na Goodison Parku bio još uvjerljiviji ‘pomevši’ Stoke City 4-0. Četiri različita strijelca – Deulofeu,  Coleman, Oviedo i Lukaku nanijeli su teški poraz gostima, a Nikica Jelavić ušao je u 80. minuti zamijenivši Lukakua.

U okršaju istočnog i zapadnog Londona bolji je bio West Ham, koji je na Upton Parku svladao Fulham 3-0. Dvaput je zabio Cole u 82. i 88. minuti, a vodstvo je donio Diame u 47. minuti.

Norwich je dobio Crystal Palace 1-0, a bez golova su igrali Aston Villa i Sunderland. U posljednjoj utakmici dana Newcastle je dobio WBA 2-1 i privremeno skočio na peto mjesto.