Borussia korak do osmine finala, Ajax srušio Barcelonu, preporod Milana u Škotskoj

nogometni.net 27. studenoga 2013 0

Atletico je još ranije osigurao prolaz u osminu finala, kao i prvo mjesto skupine, dok je Porto kiksom protiv Bjeličine Austrije propustio prestići Ruse na drugom mjestu

Chelsea je porazom osigurao nokaut fazu Lige prvaka kolo prije kraja, a u 5. kolu do povijesnog prvog pogotka stigla je bečka Austria koju vodi Hrvat Nenad Bjelica i još uzela bod u Portu (1-1).

U skupini E Basel je po drugi put svladao londonske ‘plave’, koji nisu imali nijedan udarac na vrata domaćih, a za pobjedu je u 87. minuti pogodio Egipćanin Salah u 87. minuti, iskoristivši pogrešnu procjenu Ivanovića. No, kako su u drugoj utakmici Steaua i Schalke 04 remizirali, čime je rumunski prvak otpao, momčad Joséa Mourinha osigurala je prolaz jer u posljenjem kolu Basel gostuje u Gelsenkirchenu…
Napoliju treba 3-0

U skupini smrti Arsenal je pobijedio Marseille pogocima Jacka Wilsherea u 1. i 65. minuti, asistent za 2-0 Mesut Özil u 38. nije iskoristio 11-erac ( Mandanda obranio), no ‘topnici’ još nisu sigurni za prolaz, iako imaju 12 bodova. Naime, izgube li u posljednjem kolu Wengerovi momci u Napulju s tri pogotka razlike, a Borussia slavi u Marseilleu, o 1. mjestu odlučivat će se na osnovu mini-tablice triju momčadi sa po 12 bodova ukupno, odnosno po šest u međusobnim susretima i presuđivat će gol-razlika.

Napolitanci su remijem u Dortmundu mogli izbaciti Borussiju, no izgubili su 1-3 iako je igrač utakmice bio njihov vratar Pepe Reina. Momčad Jürgena Kloppa povela je iz 11-erca u 10. minuti (Reus) nakon igranja rukom Albiola, u 29. je Callejon pogodio vratnicu, pa se domaći ispromašivali iz mnogobojnih protunapada. Na 2-0 povisio je naon Reusove kontre Jakub Baszczykowski u 60, no pogrešku domaćih na Higuainovo dodavanje kaznio je Insigne u 71. Ipak, nakon još jedne kontre Aubameyang je postavio 3-1.

U skupini H Barcelona je bez devetorice doživjela pvi poraz ove sezone, “Tata je zabludio u Amsterdamu”, 1-2 kod Ajaxa, koji će za prolaz morati pobijediti na San Siru, jer je Milan sa 3-0 protutnjao Glasgowom. Za ‘kopljanike’ su zabili Serero (19) i Hoesen (42), a za goste smanjio Xavi u 49. minuti iz 11-erca kojeg je iznudio Neymar, a Velman za prekršaj u izglednoj situaciji isključen. Barça je tek otad preuzela posjed, ali nije uspjela zabiti. Milan je, pak, pogocima Kake (13, glavom) i Zapate (49), nakon Birsinih kornera, te Balotellija u 60. iz kontre prazio Celtic i ostao drugi.

U skupini G obje su utakmice završile 1-1. Atlético bez Diega Coste poveo je u St. Peterburgu (Adrian 53.), a Alderweireld je prevario svog vratara Courtoisa u 74.
Lindnerovih 12 obrana

U Portu je Austria povela pogotkom Dinamova krvnika Kienasta u 11. minuti, izjednačio je J. Martínez u 48., udarci na vrata bili su 22-3,posjed 63-37%, no dobro organizirani Bjeličini Bečani su sve izdržali, njihov vratar Heinz Lindner imao je 12 obrana. Naš Kaja Rogulj odigrao je 90 minuta, u nadoknadi je požutio, kao i Leovac, a Kardum je bio na klupi.