Real prejak s igračem manje, Vidal spasio Juve!

nogometni.net 27. studenoga 2013 0

Čileanski nogometaš Arturo Vidal je s tri pogotka donio Juventusu izuzetno važna tri boda u 5. kolu skupine B ovogodišnje Lige prvaka.
Pobijedio je talijanski prvak na svom stadionu danskog prvaka FC Kopenhagen 3-1 čime je preskočio i Dance i Galatasaray na ljestvici. No, Juventus i dalje živi opasno: ima dva boda više od Galatasarayja, ali u posljednjem kolu odlazi baš u Istanbul gdje će biti krajnje napeto.

Inače, Vidal je postigao dva gola (prva dva za Juventus, u 29. i 61. minuti) udarcima s bijele točke, a onaj u 63. minuti, na asistenciju Pogbe, je i definitivno odlučio pobjednika.

Za dansku je momčad strijelac bio iskusni Šveđanin Olof Mellberg, koji je jednu sezonu u svojoj dugoj karijeri proveo i u Juventusu.

Treba reći da je Vidal zabio više od polovice dosadašnjih Juventusovih pogodaka u Ligi prvaka, pet od devet.

Juventusu je pomogao i Real lakom 4-1 pobjedom protiv Galatasarayja u Madridu. Realu nije štetilo niti što je više od sat vremena igrao s igračem manje (isključenje Sergija Ramosa u 26., prekršaj kao posljednji igrač), niti što nije igrao ozlijeđeni Cristiano Ronaldo (nije nastupio niti hrvatski veznjak Luka Modrić).

Gareth Bale je u 37. postigao prvi pogodak na ogledu. Odlično je Velšanin izveo slobodan udarac sa skoro 30 metara, te je u stilu Ronalda razveselio navijače. Istina, odmah je u idućem napadu Bulut izjednačiio za goste koji su, pak, potpuno pali u nastavku.

Dokrajčili su ih Arbeloa (asistencija Di Marije), pa Di Maria (asistencija Arbeloe) i Isco, koji je postigao sjajan pogodak prije kojeg je ispremiješao skoro cijelu gostujuću obranu.

U posljednjem kolu Juventus odlazi u Istanbul, dok će Real igrati kod FC Kopenhagena.

Skupina A

Bayer L- Manchester U. 0:5 (Valencia 22, Smalling 30, 77, Evans 66, Nani 88)
Šahtar D. – Sociedad 4:0 (Luiz Adriano 37, Texeira 48, Costa 68, 87)

Skupina B

Real M. – Galatasaray 4:1 (Bale 37, Arbeloa 52, Di Maria 63, Isco 81 /Bulut 38)
Juventus – Kopenhagen 3:1 (Vidal 29, 60, 63 / Mellberg 56)

Skupina C

Anderlecht – Benfica 2:3 (Mbemba 18, Bruno 77 / Matić 34, Mbemba a.g. 52, Rodrigo 90)
PSG – Olympiakos 2:1 (Ibrahimović 7, Cavani 90 / Manolas 80)

Skupina D

Manchester C. – Plzen 4:2 (Aguero 33, Nasri 65, Negredo 78, Džeko 89 / Horava 43, Tecl 69)
CSKA M. – Bayern 1:3 (Honda 62-11m / Robben 17, Götze 56, Müller 65-11m)