LP, skupine A i B: Modrić zabio “ljepoticu” večeri

nogometni.net 11. prosinca 2013 0

Luka Modrić postigao je sjajan pogodak za Real Madrid u pobjedi protiv Københavna (2-0), dok su se Darijo Srna i Eduardo da Silva oprostili od Lige prvaka za ovu sezonu.

Nogometaši Reala još su ranije osigurali prvo mjesto u skupini B i prolaz u osminu finala, ali su u Kopenhagenu odigrali angažirano i ostavili domaćina bez nastavka europskog puta. Madriđani su poveli u 25. minuti kada je Isco gurnuo loptu Modriću, a hrvatski se reprezentativac varkom oslobodio čuvara i sjajnim udarcem s 20-ak metara matirao domaćeg vratara Johana Wilanda. Modriću je to prvi ovosezonski gol i ukupno peti u dresu Reala.

U 48. je minuti prednost gostiju povećao nezaustavljivi Cristiano Ronaldo kojem je to bio prvi nastup nakon više od dva tjedna stanke zbog ozljede bedrenog mišića. Marcelo je ubacio loptu u kazneni prostor, Pepe ju je spustio glavom, a Ronaldo lakoćom zabio iz blizine. Postao je time prvi igrač u povijesti Lige prvaka koji je postigao devet pogodaka u skupini! U 89. je minuti Ronaldo promašio jedanaesterac koji je sam i izborio nakon prekršaja Thomasa Delaneyja.

U skupini A Manchester United je na svome Old Traffordu pobijedio Šahtar s 1-0 i gurnuo ga u Europa ligu. U drugoj je, naime, utakmici Bayer Leverkusen kao gost svladao Real Sociedad (1-0) i prestigao Ukrajince na drugom mjestu. Pobjedu Unitedu je osigurao Phil Jones koji se u 67. minuti dobro snašao nakon kornera i iz poluvoleja s desetak metara smjestio loptu u mrežu. Kapetan Darijo Srna je odigrao svih 90 minuta za Šahtar u svome 50. nastupu u Ligi prvaka, dok Eduardo nije ulazio u igru.

U San Sebastianu je pobjedu Bayeru osigurao Ömer Toprak, iskoristivši gužvu nakon kornera u 49. minuti. Real Sociedad je tako nastup u Ligi prvaka završio sa samo jednim osvojenim bodom.