Novi poraz Borussije, Hertha odnijela tri boda iz Dortmunda

nogometni.net 21. prosinca 2013 0

Nakon poraza od Bayerna i Bayera, Borussia Dortmund doživjela je i treći uzastopni poraz na svom Signal Iduna Parku. Sva tri boda ovaj put odnijela je i Hertha Berlin…

Odigrano je pet utakmica 17. kola njemačkog prvenstva od kojih izdvajamo poraz Borussije Dortmund koja je na svom Signal Iduna Parku poražena od Herthe. Gosti su slavili rezultatom 2-1, a iako je Borussia povela preko Reusa u sedmoj minuti, do kraja prvog poluvremena Hertha je preokrenula rezultat golovima Ramosa u 23. te Allaguija u 45. minuti nakon što je Sarr pred svojim šesnaestercom nepotrebno ‘petljao’ s loptom, izgubio ju i praktički poklonio pobjedu gostujućoj momčadi. Pokušavala je Borussia cijelo drugo poluvrijeme, a iako je sudac produžio utakmicu čak sedam minuta, nije uspjela izjednačiti i tako doživjela svoj treći uzastopni poraz kod kuće.

Bayer Leverkusen je nakon šokantnog domaćeg poraza od Eintrachta u prošlom kolu, ovaj put poražen i na gostovanju kod Werdera koji je slavio golom Garcije u 74. minuti susreta. Bayer je ovim, kao i Borussia, izgubio korak s vodećim Bayern Münchenom koji je, uz utakmicu manje, na vrhu tablice sa sedam bodova prednosti pred Leverkusenom i čak 12 pred Borussijom Dortmund.

HSV, za kojeg je cijelu utakmicu odigrao i Milan Badelj, poražen je kod kuće od Mainza s 2-3 i tako se opasno približio dnu ljestvice. Iako su poveli u 21. minuti preko Calhanoglua, i s tim rezultatom otišli na predah, u nastavku utakmice su u potpunosti zakazali, a gosti su u tri minute okrenuli rezultat u svoju korist. Prvo je u 47. zabio Okazaki, a onda je u 50. minuti isti igrač asistirao Mülleru koji zabija za 2-1 Mainza. Domaćinima je nadu vratio Van der Vaart u 79. minuti poravnavši na 2-2, no tri minute kasnije Rincon dobija drugi žuti karton što su gosti iskoristili u drugoj minuti sudačke nadoknade kada je svoj sjajan dan zaokružio Japanac Okazaki postigavši svoj drugi gol na utakmici za konačni rezultat 3-2 u korist Mainza.

Freiburg je na svom terenu svladao Hannover s 2-1. Oba gola za domaćine zabio je Mehmedi, u 25. i 36. minuti, dok je za goste zabio Bittencourt u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Braunschweig je kod kuće dobio Hoffenheima s 1-0 golom Oehrla u 29. minuti, a kasnije je na rasporedu još susret Nurnberga i Schalkea.