Rijeka uzela bod kod Betisa, mogla je i više!

nogometni.net 13. prosinca 2013 0

Rijeka je stigla do novog boda u Europskoj ligi. U šestom kolu je momčad s Kantride remizirala u Sevilli kod Betisa 0:0

Rijeka je završila svoju europsku sezonu. Iako je Kekova družina u svojem debitantskom nastupu u skupinama Europske lige ostala bez pobjede, svejedno može biti zadovoljna učinjenim. Naime, hrvatski predstavnik je u četiri susreta ostao neporažen. Tri remija stigla su na neosvojivoj Kantridi, a posljednji je bio u gostima kod uglednog španjolskog prvoligaša Betisa.

Premda se mreže nisu tresle, bilo je mnogo šansi na obje strane, pa i jedni i drugi mogu žaliti za preostala dva boda. Najbolju je šansu za Rijeku propustio Leon Benko kada je u 28. minuti, iz blizine, glavom tukao pored vratiju. Imala je Rijeka još šansi, prijetili su opet Benko, pa Knežević, Krstanović, ali je domaća mreža ostala netaknuta.

Betis najviše može žaliti za prilikom u 65. minuti kada je Chuli sam pred Vargićem gadno pogriješio i totalno promašio cilj. Inače, vratar Rijeke Vargić je i tijekom ovih 90 minuta bio sjajan.

Ono najbitnije, prolazak u drugi krug, bilo je jasno i prije zadnjeg kola. Dalje idu Lyon i Betis, a francuska je momčad pobjednički zaključila nastup u skupini pobjedom 2:1 kod Vitorije iz Guimaraesa.