Roma smanjila zaostatak za Juventusom, novi poraz Lazia

nogometni.net 8. prosinca 2013 0

Slavljem nad Fiorentinom Roma je smanjila zaostatak za vodećim Juventusom na samo tri boda. Tin Jedvaj i Ante Rebić utakmicu su pratili s klupe za pričuvne igrače.

Odigrano je šest utakmica 15. kola talijanskog nogometnog prvenstva od kojih valja izdvojiti slavlje Rome nad Fiorentinom te Torina nad Laziom.

Roma je golovima Douglasa Maicona u sedmoj minuti na asistenciju Florenzija te Mattie Destra u 67. minuti utakmice na asistenciju Gervinha došla do pobjede na domaćem travnjaku s kojom se približila vodećem Juventusu na tri boda zaostatka. Gol za goste zabio je Juan Vargas u 29. minuti na asistenciju Tomovića. Roma je od 88. minute susreta igrala s igračem manje nakon što je isključen Miralem Pjanić. Tin Jedvaj je utakmicu pratio s Romine klupe, dok je na gostujućoj klupi sjedio Ante Rebić.

Torino je kod kuće golom Kamila Glika u 19. minuti susreta dobio Lazio, a istim rezultatom slavio je i Chievo na gostovanju kod Sassuoloa. Gol je zabio Thereau na asistenciju Sestua u 55. minuti utakmice.

Verona je kod kuće dobila Atalantu 2-1 golovima Gomeza na asistenciju Romula u 82. i Jorginha iz penala u 86. minuti utakmice. Gol za goste zabio je Denis u 42. minuti susreta na asistenciju Konea. Marko Livaja je za Atalantu ušao u igru umjesto De Luce u 80. minuti utakmice.

Istim rezultatom slavila je i momčad Cagliarija protiv Genoe za koju je cijelu utakmicu odigrao Šime Vrsaljko. Golove za Cagliari zabio je Sau u 76. minuti na asistenciju Pinille te u zadnjim trenucima susreta. Strijelac za Genou bio je Gilardino u 17. minuti na asistenciju Lodija.

Sampdoria je kod kuće bila bolja od Catanije 2-0, a strijelci su bili Eder u 54. na asistenciju De Silvestrija te Gabbiadini u 77. minuti utakmice na asistenciju Palomboa.