Barca i Atletico novim pobjedama nastavili borbu za vrh

nogometni.net 27. siječnja 2014 0

Nogometaši Barcelone vratili su vrh prvenstvene ljestvice prve španjolske lige. U pretposljednjoj utakmici 21. kola Barcelona je na Nou Campu s 3-0 ispratila Malagu…

Bila je to rutinska pobjeda sastava Gerarda Martina, no otpor gostiju Barcelona je lomila skoro do samog kraja prvog poluvremena. Nakon jednog kornera s desne strane katalonskog napada Alexis Sanchez je sa sredine šesnaesterca proslijedio loptu prema lijevoj strani gdje je neometan bio Gerard Pique, koji je pak mirno matirao Willyja Caballera za 1-0.

Po povratku s poluvremena stvari su se odvijale lakše za Barcelonu, pa je tako nakon 10 minuta igre Pedro povisio na 2-0. Lionel Messi ga je poslužio na lijevoj strani gostujućeg šesnaesterca, Pedro je zaljuljao svog čuvara, napravio korak prema unutra, pa desnom nogom neobranjivo opalio u lijevu Caballerovu stranu vratiju.

Konačan rezultat postavio je Alexis Sanchez šest minuta kasnije, nakon što ga je milimetarski preciznom lotom na gotovo gol-crti poslužio Pedro.

S ova tri boda Barcelona je vratila vrh ljestvice, a nakon dvaju uzastopnih remija u španjolskom nogometnom prvenstvu nogometaši Atletico Madrida vratili su se također pobjedama. U sklopu 21. kola slavili su na gostovanju kod Rayo Vallecana 4-2. Dvostruki strijelac za Atletico bio je Arda Turan, dok su po jedan gol postigli David Villa i Diego Costa. Potonjem je to bio 20. ovosezonski gol i prvi nakon tri ligaška susreta posta.
Već u osmoj minuti susreta za vodstvo Atletica zabio je Villa, nakon nesebičnog dodavanja Coste, da bi četiri minute kasnije vratar gostujućeg sastava Thibaut Courtois obranio jedanaesterac Jonathanu Vieri. Turan je svoj prvi gol postigao u 30. minuti za vodstvo gostiju 2-0, da bi se Viera potom uspio djelomično iskupiti za nerealizirani jedanaesterac i vratiti Rayo u igru. Ipak, već do poluvremena Turan nakon prekida zabija svoj drugi pogodak, a Costa potkraj postavlja točku na i.

Primera, 21. kolo:

Rayo Vallecano – Atletico Madrid 2-4 (Viera 40, Larrivey 76 / Villa 8, Turan 30, 44, Costa 75)

Osasuna – Athletic Bilbao 1-5 (Armenteros 11 / Susaeta 3, Aduriz 16, 62, Gomez 84, Sola 88)

Almeria – Getafe 1-0 (Zongo 49)

Barcelona – Malaga 3-0 (Pique 40, Pedro 55, Sanchez 61)