Barcelona ne pušta Atletico iz vida, Alexis Sanchez s tri gola uništio Elche!

nogometni.net 5. siječnja 2014 0

Nastavlja se luda utrka Barcelona i Atletico Madrida u Primeri.

Nakon što je jučer Atletico teškom mukom slavio u Malagi s 1-0 i pobjegao Kataloncima na tri boda, nogometaši Tate Martina nisu dozvolili momcima iz glavnog grada da dugo uživaju na vodećoj poziciji. Barca je sa uvjerljivih 4-0 s Nou Campa ispratila Elche i s boljom gol razlikom preuzelo čelo ljestvice.

Izostanak nedovoljno oporavljenog Lea Messija definitivno je najbolje iskoristio Alexis Sanchez. Sjajni Čileanac zabio je tri komada nemoćnim gostima i prigrabio epitet igrača utakmice. Prvi je zabio već u sedmoj minuti na dodavanje Jordija Albe, kod drugog mu je asistirao Pedro, a posebno je lijep bio njegov treći gol koji je postigao iz slobodnog udarca s više od 25 metara.

Jedan je gol za Barcelonu postigao i Pedro Rodriguez kojem je kod gola asistirao Cesc Fabregas. Početkom drugog poluvremena među strijelce se s bijele točke mogao upisati i Xavi, ali je njegov udarac bio neprecizan.

Inače, Leo Messi nije bio niti na klupi domaćih, dok je Neymar odigrao zadnjih desetak minuta.