Fantastičan pogodak u infarktnoj pobjedi Bayerna

nogometni.net 29. siječnja 2014 0

Nogometaši Bayerna nepobjedivi su i nakon 18 odigranih utakmica u Bundesligi. Slavili su u Stuttgartu 2:1 iako su dugo opasno ‘visjeli’, a pola sata dobio je i povratnik Mario Mandžukić.

U zaostalom dvoboju 17. kola, Stuttgart je na svojoj Mercedes Benz Areni vodio od 29. minute, a pogodak je postignut iz kontroverzne situacije. Sedamnaestogodišnji Timo Werner je pucao iz daljine, lopta se odbila od Vedada Ibiševića do Mohammeda Abdellaouea, a od njega opet do bosansko-hercegovačkog napadača koji je iskoristio šansu i matirao Manuela Neuera. Gosti su se žalili da je Abdellaoue kod primanja lopte bio u zaleđu, ali suci se nisu oglasili.

Bayern je u drugom poluvremenu krenuo sa silnim napadima, a do izjednačenja je napokon došao u 76. minuti kad je Thiago Alcantara nabacio iz slobodnog udarca, a Claudio Pizarro glavom smjestio loptu u mrežu.

I kad se već činilo da će ogled završiti bez pobjednika, Rafinha je nabacio s desnog krila, a Thiago atraktivno zabio ‘škaricama’.

Od 59. minute za Bavarce je zaigrao i naš Mario Mandžukić, koji zbog nedovoljnog zalaganja na treninzima nije bio u kadru za prošlu utakmicu protiv Borussije Mönchengladbach. Hrvatski je napadač pružio uobičajeno puno trke i zalaganja, ali nije uspio postići pogodak.

Najveću je priliku imao u 87. minuti kad je prošao kroz obranu domaćina, ali je njegov udarac odlično obranio golman domaćina Sven Ulreich.

Bayern sada ima 16 pobjeda u 18 kola i na vrhu ima ogromnih 13 bodova prednosti pred Bayerom iz Leverkusena.