Modrić opet glavni igrač Reala! Asistirao za pobjedu!

nogometni.net 12. siječnja 2014 0

Real Madrid je na najbolji mogući način iskoristio remi u derbiju Atletica i Barcelone (0:0) i minimalnom pobjedom 1:0 u Kataloniji protiv Espanyola u 19. kolu Primere stigao na samo tri boda zaostatka za vodećim dvojcem.

Prvo ime u novoj pobjedi Kraljevskog kluba bio je hrvatski reprezentativac Luka Modrić, koji je već drugu utakmicu zaredom bio asistent za gol i bio je potpuni gazda skoro svega na travnjaku.

Ovog puta je Lukina lopta iz prekida s desne strane u 55. minuti pronašla glavu Pepea koji je prevario golmana Espanyola i donio tri boda Realu.

Osim asistencijom, Modrić se istaknuo s nekoliko odličnih prodora, kao i točnih lopti, ali i dobrih obrambenih intervencija. Isto tako, u 13. minuti je zbog oštrog starta požutio.

Real je do kraja utakmice mogao i do uvjerljivije pobjede, ali se s nekoliko velikih promašaja istaknuo Cristiano Ronaldo pa je završilo samo 1:0.

Nakon polovice prvenstva Real je tako došao na samo tri boda zaostatka za Barcelonom i Atleticom.