Atletico na krilima Diega Coste odjurio do četvrtfinala, Milanu propala sezona!

nogometni.net 11. ožujka 2014 0

Super raspoloženi napadački tercet Costa – Turan – García “potopio” je Milan u uzvratnoj utakmici (4-1) te Atléticu s ukupnih 5-1 donio prvi četvrtfinale Lige prvaka nakon 17 godina.

Nade “rossonera” da će na Calderónu producirati čudo počele su kopniti nakon 150 sekundi. Michael Essien jeftino je prodao loptu Gabiju, on dodao Kokeu, a 22-godišnji veznjak uputio savršeni ubačaj u šesnaesterac. Na pravom se mjestu šesti put ove sezone u Ligi prvaka našao Diego Costa, koji je izbjegao zaleđe i karate udarcem poslao loptu pokraj Abbiatija.

Talijanima je šanse nakratko oživio stari lisac Kaká, izjednačivši u 27. minuti na 1-1. U sprintu je dočekao Polijev ubačaj s desnog krila i pogodio glavom svoj okrugli 30. gol u elitnom natjecanju. Domaćem je vrataru Courtoisu u intervenciji zasmetao Juanfran, od kojeg se lopta odbila u mrežu.

Kaká je desetak minuta kasnije mogao u vlastitoj režiji napraviti cijeli preokret, ali je u sličnoj situaciji Taarabtov ubačaj na vrhu peterca poslao preko vratnice.

Umjesto da se Milan podigne iz pepela, Atlético je ponovno pobjegao u vodstvo briljantnim pogotkom Arde Turana. Leđima okrenut golu, Raúl García mu je prsima proslijedio dugu loptu s centra, a turski veznjak je vanjskim felšom odapeo “svijeću” koja je završila u rašljama. Samo dvije minute kasnije, za akrobacije raspoloženi García sâm je mogao povisiti na 3-1, ali njegove su nebeske “škarice” s desetak metara prohujale pokraj gola.

Madriđani su odmah nakon odmora nastavili ganjati treći gol koji bi im osigurao mir. Gabi je u 48. minuti pogodio gredu nakon protunapada u kojem su loptu na Milanovu polovicu munjevito dovukli strijelci Turan i Costa. Plamičak vjere izgubljenih gostiju potpuno je u 71. minuti ugasio García. Iz slobodnog udarca ubacio je Gabi, a on je najviše skočio u šesnaestercu i glavom prevario Abbiatija.

“Točku na i” je u 85. minuti svojim drugim pogotkom postavio Diego Costa, kojega je nakon lijepog driblinga Sosa izbacio samog pred Abbiatija. Costa je sa sedam golova najbolji Atléticov strijelac u povijesti Lige prvaka. Milan se, pak, treću sezonu uzastopce od Europe oprostio na španjolskom tlu.