Atletico preokrenuo u Bilbau, Sevilla poražena od Celte Vigo

nogometni.net 29. ožujka 2014 0

Momčad Diega Simeonea slavila je na San Mamesu 2-1 i tako ostala na vrhu tablice španjolskog prvenstva. Gol i asistenciju ostvario je sjajni veznjak Koke…

Nakon što je Barcelona pobjedom u gradskom derbiju protiv Espanyola na kratko preuzela vrh tablice španjolskog prvenstva, Atletico Madrid uspio je pobijediti na teškom gostovanju kod Athletica te vratiti čelnu poziciju Primere.

Domaćin je na svom San Mamesu poveo već u šestoj minuti nakon što je dugačku loptu San Josea spustio Aduriz, a Muniain spretno prebacio istrčalog Courtoisa.

U 22. minuti Koke je presjekao loptu na centru igrališta i gurnuo Diega Costu u kontru, a novi reprezentativac Španjolske siguran je realizator za izjednačenje rezultata. Gosti su u 55. minuti došli i do preokreta kada je Koke glavom zabio na ubačaj Luis Filipea s lijeve strane.

Sjajna je to uvertira momčadi Diega Simeonea koja već u utorak igra četvrtfinale Lige prvaka gdje ju na Camp Nouu očekuje Barcelona.

Kiks Athletica nije iskoristila Sevilla našeg Ivana Rakitića koja se nakon sjajne pobjede protiv Real Madrida imala priliku približiti četveroplasiranom Athleticu na samo tri boda zaostatka. Međutim, momčad Unai Emeryja poražena je na gostovanju kod Celte Vigo 0-1, a jedini gol na utakmici zabio je Nolito iz penala u 87. minuti utakmice nakon što je Argentinac Fazio igrao rukom u svom šesnaestercu.

Barcelona je u 31. kolu španjolske lige u gradskom derbiju slavila kod Espanyola. Katalonci su se mučili, a do pobjede su stigli tek u 77. minuti golom Lionela Messija.

Ključni trenutak susreta bilo je igranje rukom domaćeg braniča Javija Lopeza u vlastitom šesnaestercu što je Messi pretvorio u pogodak. Do kraja utakmice vratar Espanyola Casilla je dobio crveni karton zbog igranja rukom izvan kaznenog prostora i tu je priči bio kraj.