Liverpool razbio Tottenham i zavladao Engleskom

nogometni.net 30. ožujka 2014 0

Nedjeljni derbi 32. kola engleskog nogometnog prvenstva između Liverpoola i Tottenhama na Anfieldu od početka do kraja je bio jednosmjerna ulica. Završilo je 4-0 pobjedom Liverpoola.

Poveli su Redsi već u 2. minuti autogolom Younesa Kaboula. Raheem Sterling sjajno je izbacio Glena Johnsona s desne strane kaznenog prostora, a njegov ubačaj u sredinu Kaboul je pri pokušaju čišćenja ugurao u vlastitu mrežu.

U 25. minuti Luis Suarez je povisio na 2-0 iz solo-akcije. Oduzeo je loptu duboko na suparničkoj polovici, sjurio se prema vratima i ljevicom iskosa s lijeve strane pronašao donji suprotni kut za svoj 29. ovosezonski ligaški gol. Na 3-0 povisio je Philippe Coutinho dalekometnim prizemnim udarcem s nekih 20-ak metara, dok je konačan rezultat postavio Jordan Henderson u 75. minuti.

Liverpoolu je to sedma uzastopna premierligaška pobjeda kojom je skočio na vrh premierligaške ljestvice s dva boda više od drugoplasiranog Chelseaja. Trećeplasirani Manchester City zaostaje četiri boda uz dvije utakmice manje.

Nakon furiozne 4-0 pobjede nad Tottenhamom u 32. premierligaškom kolu, Liverpoolov menadžer Brendan Rodgers odbacio je tvrdnje da njegova momčad osjeća pritisak.
Pobjedom je Liverpool skočio na čelo ligaškog poretka šest kola prije kraja sezone s dva boda više od Chelseaja koji je iznenađujuće u subotu izgubio na gostovanju kod Crystal Palacea s 1-0.

– San je za naše navijače. Oni žele osvojiti naslov i dugo su čekali. Da budem iskren, to nije u mojim mislima – rekao je Rodgers.

Nervozan završetak utakmice protiv Sunderlanda sredinom tjedna natjerao je neke stručne sukomentatore da kažu kako se u Liverpoolu počinje osjećati nervoza sad kad su se tako približili osvajanju naslova.

– Ne osjećamo pritisak. Vrlo smo samouvjereni u načinu na koji igramo. Neku smo večer možda bili malo nervozni, ali to inače nije slučaj. Bila je to tijesna utakmica i dobili smo ju 2-1. Možete vidjeti samopouzdanje po načinu na koji igrači dodaju loptu, po kretanju, intenzitetu pritiska i po fokusiranosti. Bila je ovo izvrsna izvedba i jako sam ponosan na momčad.

Sljedeće nedjelje Liverpool gostuje kod West Hama, nakon čega slijede direktni okršaji protiv izravnih rivala za naslov, Manchester Cityja i Chelseaja u u dva od sljedeća tri kola.