Serie A: Napoli srušio Juventus

nogometni.net 31. ožujka 2014 0

Golovima Jose Maria Callejona i Driesa Mertensa Napoli je na San Paolu savladao Juventus s 2-0 u 31. kolu talijanskog nogometnog prvenstva.

Došao je tako kraj Juventusovom nizu nepobjeđenosti u Seriji A koji traje od 20. oktobra prošle godine. Tada su torinske zebre pretrpjele prvi ovosezonski poraz, u gostima kod Fiorentine sa 4-2, nakon čega su u 22 ligaške utakmice nanizali 20 pobjeda i 2 remija.

Po jedan gol dao je napuljski sastav u svakom poluvremenu. Za 1-0 zabio je Callejon u 37. minuti s ruba peterca nakon lijepog ubacivanja Lorenza Insignea, dok je konačnih 2-0 postavio Mertens prizemnim udarcem s nekih 13, 14 metara nakon što se uspješno odhrvao naletima suparničkog igrača i onda između dvojice na krivoj nozi uhvatio Gianluigija Buffona.

Callejonu je postignuti gol bio 12. ovosezonski, dok je Mertens po sedmi put zatresao suparničku mrežu.

Usprkos porazu Juventus i dalje ima ogromnih 11 bodova prednosti ispred drugoplasirane Rome uz utakmicu više. Napoli za liderom zaostaje 17 bodova.