Primera: Atletico još korak bliže naslovu

nogometni.net 18. travnja 2014 0

Nogometaši Atletico Madrida još su se malo približili naslovu španjolskog prvaka nakon što su u uvodnoj utakmici 34. kola Primere na svome Vicente Calderonu pobijedili Elche s 2-0.

Klub koji se bori za ostanak namučio je igrače Diega Simeonea, ali na koncu se ipak nije uspio izvući bez poraza. Do oba je pogotka Atletico došao iz prekida. U 72. minuti je Jose Sosa nabacio iz kornera, a brazilski branič Miranda je glavom smjestio loptu iza leđa Manua Herrere.

Upravo je Herrera do tog trenutka bio junak gostiju jer je u 50. minuti obranio jedanaesterac Davidu Villi nakon što je Cristian Sapunaru napravio prekršaj na Raulu Garciji. Drugi kazneni udarac Herrera, međutim, nije uspio zaustaviti. U posljednjoj je minuti utakmice ponovno na djelu bio Sapunaru koji je ovom prilikom u šesnaestercu srušio Diega Costu i dobio drugi žuti karton. Loptu je ovaj put na bijelu točku stavio sam Costa i zabio svoj 27. ovosezonski pogodak u prvenstvu.

Vodeći Atletico sada ima šest bodova više od Real Madrida koji je odigrao utakmicu manje. Simeoneova momčad si u preostale četiri utakmice čak može dopustiti i jedan poraz budući da je bolja od Reala u međusobnom omjeru.

Sjajni napadač Atletico Madrida Diego Costa izrazio je uvjerenje da njegova momčad ima sve što je potrebno za osvajanje naslova španjolskog prvaka. Atletico je u odličnoj poziciji budući da četiri kola prije kraja Primere ima 6 bodova i utakmicu više više od gradskog suparnika Real Madrida. Nogometaši Diega Simeonea si čak mogu dopustiti i jedan poraz s obzirom da su bolji u međusobnom omjeru s Realom.

“Ovo je krucijalan mjesec. Znamo što moramo napraviti. Ova momčad ima mentalitet, snagu i vjeru”, rekao je Costa za AS.

Brazilac sa španjolskom putovnicom je ove sezone u Primeri postigao 26 pogodaka i drugi je na ljestvici strijelaca. Postojao je strah da bi mogao dulje izbivati s terena nakon što se u nedjeljnom dvoboju protiv Getafea zabio u vratnicu, no s njegovim je koljenom sve u redu.

“Osjećam se dobro. Istina je da je ta situacija bila zastrašujuća, ali hvala Bogu, ništa se nije dogodilo. Spreman sam za igru”, dodao je Costa.

Podsjetimo, osim u Primeri, Atletico može do naslova i u Ligi prvaka u kojoj ga u polufinalu očekuju okršaji protiv Chelseaja.