Ronaldo fenomenalnim golom ostavio Real u utrci za naslov , Levante svladao Atletico M.

nogometni.net 5. svibnja 2014 0

Real je bez Luke Modrića fenomenalnim golom Cristiana Ronalda petom u drugoj minuti sudačke nadoknade izborio 2-2 protiv Valencije na Santiago Bernabeuu…

Nakon što je prvo Barcelona jučer odigrala samo 2-2 na Nou Campu protiv Getafea te nakon što je danas Atletico Madrid izgubio 0-2 na gostovanju kod Levantea, nogometaši Real Madrida su na svom Santiago Bernabeuu protiv Valencije odigrali 2-2 te tako dodatno zakomplicirali utrku za naslov prvaka.

Momčad Carla Ancelottija koji je za ovaj susret odlučio poštedjeti Luku Modrića, izgledala je pomalo umorno, a pravi šok za 72.000 gledatelja u Madridu dogodio se u 44. minuti kada je za vodstvo gostiju glavom nakon nabacivanja iz kornera s lijeve strane zabio Mathieu.

U 65. minuti susreta izjednačio je Sergio Ramos glavom nakon što mu je s ‘druge’ stative glavom vratio loptu Cristiano Ronaldo.

Međutim, samo šest minuta kasnije novi šok u Madridu. Dani Parejo je natrčao na jednu ubačenu loptu s desne strane i s vrha šesnaesterca pogodio u donji lijevi kut Lopeza za novo vodstvo gostiju.

I kada se činilo da će Real izgubiti i da će se zapravo Barcelona jučerašnjim remijem protiv Getafea približiti naslovu, Angel di Maria je u drugoj minuti sudačke nadoknade očajnički poslao jednu loptu s lijeve strane, a Cristiano Ronaldo je s ruba peterca fenomenalnim udarcem petom iz voleja pogodio za slavlje Reala i ostanak u utrci za naslov prvaka.

U tri kola do kraja prvenstva Atletico Madridu potrebne su bile dvije pobjede da osvoje naslov prvaka, no momčad Diega Simeonea ‘poskliznula’ se već na prvoj. Vjerojatno još uvijek ‘omamljeni’ plasmanom u finale Lige prvaka, igrači Atletica u 36. kolu španjolskog prvenstva poraženi su na gostovanju kod momčadi iz sredine tablice.

Levante je pred 23.000 gledatelja na Estadio Ciudad de Valenciji u vodstvo došao već u sedmoj minuti nakon što se jedna ubačena lopta s desne strane odbila od Felipe Luisa iz leđa Courtoisa.

Drugi gol zabio je David Barral u 69. minuti na asistenciju Victora, a Atletico je ovim porazom ponovno ‘u život vratio’ Real Madrid i Barcelonu koji su sada ponovno blizu titule.