Caktaš i Vlašić doveli Hajduka na prag 3. pretkola

nogometni.net 18. srpnja 2014 0

Nogometaši Hajduka napravili su ogroman korak prema plasmanu u 3. pretkolo Europa lige. U prvoj utakmici 2. pretkola kao gosti su svladali irski Dundalk s 2-0.

Poveo je Hajduk u devetoj minuti kada je Avdija Vršajević nabacio s desne strane, a Mijo Caktaš glavom pospremio loptu u mrežu. Konačnih je 2-0 u 73. minuti postavio mlađahni Nikola Vlašić. S desne je strane ubacio Jean Evrard Kouassi, a loptu je na drugoj strani dočekao Vlašić i s desetak je metara zabio u gol Petera Cherrieja.

Šesnaestogodišnji brat dvostruke svjetske prvakinje u skoku u vis Blanke Vlašić postao je, inače, u ovoj utakmici najmlađi Hajdukov debitant u europskim natjecanjima. Premijeru je začinio pogotkom koji Splićane gura prema 3. pretkolu.

Uzvratna utakmica na rasporedu je idući četvrtak na Poljudu.