Odlična Rijeka iz penala srušila mađarski bunker

nogometni.net 17. srpnja 2014 0

U prvoj utakmici drugog pretkola Europske lige Rijeka je na Kantridi svladala Ferencvaros 1:0 golom Ivana Krstanovića s bijele točke u 85. minuti

Odličan početak sezone za Rijeku. Momčad s Kantride je prije par dana osvojila Superkup nakon što je svladala Dinamo (2:1), a u četvrtak je sjajno krenula i u Europi, jer je pred svojim navijačima srušila mađarskog predstavnika Ferencvaros. I to apsolutno zasluženo…

Dominirali su domaći od samoga starta, imali su premoć i u posjedu lopte i u prilikama (Krstanović, Brezovec, Sharbini, Leovac…), ali nikako nisu uspijevali svladati gostujućeg golmana Denesa Dibusza.

Sve do 85. minute kada je precizan s bijele točke bio Krstanović. Pogotku je prethodio prekršaj bivšeg igrača Dinama, Lokomotive, Slaven Belupa i Istre Tomislava Havojića na Andreju Kramariću.

Osim Havojića, za Ferencvaros su svih 90 minuta odigrala još dvojica hrvatskih nogometaša – Stjepan Kukuruzović i Mateo Pavlović.

Koliko je Rijeka bila nadmoćna govori podatak od 14-0 u udarcima prema golu te 12-1 u kornerima, ali je samo jedna lopta ušla u mrežu.

Uzvratna utakmica na rasporedu je za tjedan dana u Budimpešti.

RIJEKA: Vargić – Tomečak, Mitrović, Samardžić, Leovac – Moises – Jugović (od 83. Jahović), Brezovec, Jajalo (od 57. Kramarić), Sharbini (od 65. Kvržić) – Krstanović.
FERENCVAROS: Dibusz – Bošnjak, Pavlović, Mateos, Dilaver – Gyomber, Nalepa (od 89. Busai), Havojić, Kukuruzović – Somalia, Ugrai (od 79. Lauth )