Aalborg šokirao Maksimir! Danci iz Zagreba odnijeli pobjedu i san o Ligi prvaka

nogometni.net 6. kolovoza 2014 0

Dinamo će europski put nastaviti sporednim kolosijekom , onim koji vodi u play off Europske lige! Dva gola Andersa Jacobsena ugasila su ambicije Dinama da će u Zagreb dovesti Ligu prvaka i financijsko blagostanje. Iako je Dinamo većim dijelom uzvrata u Maksimiru protiv Aalborga bio bolji i stvorio zavidan broj prilika, vratar Larsen i sreća čuvali su prvaka Danske i odveli ga u play off Lige prvaka!

Zoran Mamić iznenadio je Jozom Šimunovićem u sastavu, dok je Nielsen krenuo hazarderski s trojicom u zadnjoj liniji i gustom sredinom.

No, Dinamo je imao sasvim solidan ulazak u utakmicu. Praćeni podrškom tribina, u potpunosti su kontrolirali igru, brzo osvajali izgubljene lopte i prijetili udarcima Brozovića i Machada. Jedina slaba karika bio je Ivo Pinto koji je svojim izletima zaboravljao osnovnu zadaću; čuvati desni bok. Nažalost, to je Dinamo platio pogotkom u 36. minuti kada je Mathiasen prošao po njegovoj strani i servirao loptu natrčalom Jacobsonu za 1-0. Bio je to hladan tuš za navijače Dinama! Do tog trenutka Aalborg praktički nije prošao centar. Jacobsen je utišao tribine koje su stvorile lijepu atmosferu u Maksimiru…

U nastavak je Dinamo krenuo puno odlučnije! Čop je s ruba kaznenog prostora testirao Larsena, dok je sjajnu priliku s druge strane propustio Petersen čiji je udarac završio iznad vrata Eduarda. Machadov pokušaj neutralizirao je vratar gostiju baš kao i udarac Čopa u 60. minuti. Gostujući strateg ‘namirisao je krv’ pa je ubacio najopasnijeg igrača Aalborga u igru u 62. minuti, nekoliko trenutaka prije nego je Dinamo imao možda i najbolju priliku za izjednačenje. No, udarac Machada otišao je tik pored vratnice. Bio je to uvod u pravi festival promašaja. Ono što nije išlo u okvir, skidao je sjajni vratar Aalborga.

U 84. minuti Marko Pjaca imao je izjednačenje na dlanu, ali traljavi udarac odnio je snove o Ligi prvaka jer već u slijedećem napadu Jacobsen svojim drugim pogotkom zaključuje maksimirsku priču.

Nažalost, Dinamo je ispadanjem od Aalborga puno toga prokockao. Osim prilike za plasmanom u Ligu prvaka (bili bi nositelji u play offu), protiv Aalborga svjedočili smo i laganom povratku navijača na tribine. Dugo nismo vidjeli gužve na blagajnama Maksimira kao što je to bio slučaj sinoć. Mnogi su ostali ispred stadiona cijelo prvo poluvrijeme. No, nema se vremena za plakanje. Dinamo ima još jednu priliku za ostanak u Europi do prosinca; u play offu Europske lige.