Lovren zabio u debiju za Liverpool protiv Dortmunda , Mario Mandžukić postigao prvijenac za Atletico!

nogometni.net 10. kolovoza 2014 0

Liverpool je u prijateljskoj utakmicu pobijedio Borussiju Dortmund sa 4:0, a Dejan Lovren je postigao drugi pogodak Liverpoola u 14. minuti.

Gerrard je centrirao iz kornera, a Lovren je poentirao glavom. Sturridge je doveo Liverpool u vodstvo u 10. minuti. Preostala dva gola zabili su Philippe Coutinho (49) i Jordan Henderson (61).

Lovren je odigrao cijelu utakmicu nakon koje ga je itekako nahvalio menadžer Liverpola.

”Dejan je bio savršen, on je ono što smo tražili otkad je otišao Jamie Carragher. On je dominantan stoper, napada loptu i jako dobro čita igru. Iz njegove komunikacije s ostatkom obrane vidite da ima sposobnost vođe”, rekao je Brendan Rodgers i dodao:

”Vidjeli ste i da dodaje s obje noge, a prošle godine nam je pokazao da je dominantan u zraku. Mislim da je bio odličan.”
Hrvatski napadač Mario Mandžukić probio je led u prijateljskoj utakmici kod Wolfsburga. Španjolski prvak razbio je domaćina s čak 5:1, a Mandžukić zabio je treći gol Atletica s 11 metara u 62. minuti.

Atletico je zahvaljujući Raulu Garciji i njegovim pogocima u 14. i 54. minuti, poveo 2-0. Na 3-0 iz kaznenog udarca povisio je Mandžukić u 62. minuti, poslavši loptu po sredini gola pod gredu. U 67. minuti Naldo je smanjio zaostatak domaćina, ali samo minutu kasnije Koke je pogodio za 4-1. Konačnih 5-1 u 83. minuti postavio je Hernandez.

Tako je Mandžo prvijenac postigao protiv svog bivšeg kluba iz kojeg je prešao u Bayern prije dvije godine. Ivica Olić nastupio je za Vukove i imao sjajnu priliku koju je fantastično obranio Moya.