PLAY OFF EUROPSKE LIGE – Split u Torino, svi ostali na europski istok

nogometni.net 8. kolovoza 2014 0

Nakon tužne srijede i veselog četvrtka – petak je bio dan u kojem su četiri hrvatska kluba doznali suparnike za play off nogometne Europske lige. Dinamo je od naših klubova jedini bio nositelj, a to je značilo i lašeg suparnika, dok su Hajduk, Rijeka i Split strijepili koga će dodijeliti – ždrijeb: No, koliko god zvučali ‘bezopasno’ sva četiri naša kluba imat će puno posla da prođu u skupile Europske lige

Nakon što su u Nyonu izvukli parove play-offa Lige prvaka, a u kojem se – da nije kiksao protiv Aalborga, mogao naći i Dinamo, na red su došli klubovi koji se nadaju da će ući u skupine Europske lige.

Hrvatska je po prvi puta u toj fazi natjecanja imala čak četiri svoja predstavnika, tj. prvi puta da svi klubovi koji su krenuli u europska natjecanja nisu ispala u ranijoj fazi. Dinamo je bio postavljen za nositelja, dok su Hajduk, Rijeka i Split bili među nenositeljima.

Dinamo će u play-offu Europske lige igrati protiv rumunjskog Petrolula, dok je Hajduk je izvukao ukrajinski Dnjipro, za kojeg igraju trojica bivših Hajdukovaca, Strinić, Kalinić i Bartulović. Hajduk je protiv Dnjipra igrao u sezoni 1985/1986. u osmini finala Kupa Uefa i slavio je u obje utakmice. Ova dva će kluba prve utakmice igrati na svojim stadionima. Rijeka će se za EL boriti protiv moldavskog Šerifa, u kojem igra i osam Brazilaca, dok će Split jedini ići u zapadnu Europu, točnije u Torino.

Dinamo je osim Rumunja, za protivnika mogao dobiti Karabağ, Zimbru, HJK Helsinki i Rostov. Dakle, možda je, izuzev Rostova, izvukao najtežeg suaprnika. Dinamo je već igrao protiv Petrolula, kojeg su u sezoni 1967/1968. eliminirali u 1. kolu Kupa Uefe.

Hajduku su pak prijetili Maccabi Tel-Aviv, Zürich, CD Nacional i Tottenham, što znači da ni Tudorova momčad nije imala baš previše sreće. Za razliku od Rijeke, koja je mogla dobiti Feyenoord, Inter, Real Sociedad, Panathinaikos i Club Brugge.

I igrači Splita su, s obzirom na moguće protivnike, prošli relativno dobro jer između ovih preostalih a to su – Dinamo Moskva, Torino, Hull City, Legia, Lyon – ne bi bilo lako izabrati ‘slabog’ suparnika.

Stjarnan (Isl) – FC Internazionale (Ita)
Panathinaikos FC (Grč) – FC Midtjylland (Dan)
Feyenoord (Niz) – FC Zorya Luhansk (Ukr)
Grasshopper Club (Švi) – Club Brugge KV (Bel)
Real Sociedad (Špa) – FC Krasnodar (Rus)
HNK Rijeka (Hrv) – Šeriff (Mda)
AC Sparta Prag (Češ) -PEC Zolle (Niz)
CD Nacional (Por) – FC Dinamo Minsk (Bje)
PAOK FC (Grč) -FC Zimbru (Mda)
KSC Lokeren (Bel) – Hull City (Eng)
Kardemir Karabükspor (Tur) – AS Saint-Étienne (Fra)
Young Boys (Švi) – Debreceni (Mađ)
Dnipro Dnipropetrovsk (Ukr) – Hajduk Split (Hrv)
Trabzonspor AŞ (Tur) – FC Rostov (Rus)
Olympique Lyonnais (Fra) – FC Astra (Rum)
PSV Eindhoven (Niz) -FC Shakhtyor Soligorsk (Bje)
FC Astana (Kaz) -Villarreal CF (Špa)
AEL Limassol FC (Cip) – Tottenham Hotspur FC (Eng)
HJK Helsinki (Fin) – SK Rapid Beč (Aut)
FC Aktobe (Kaz) – Legia (Polj)
IF Elfsborg (Šve) – Rio Ave FC (Por)
Apollon Limassol FC (Cip) – Lokomotiv Moskva (Rus)
Asteras Tripolis FC (Grč) – Maccabi Tel-Aviv (Izr)
FC Petrolul (Rum) -Dinamo Zagreb (Hrv)
AC Omonia (Cip) -FC Dinamo Moskva (Rus)
Ruch Chorzów (Polj) – FC Metalist Kharkiv (Ukr)
FK Sarajevo (BIH) – Borussia Mönchengladbach (Njem)
Spartak Trnava (Svk) – FC Zürich (Švi)
Qarabağ FK (Aze) – FC Twente (Niz)
RNK Split (Hrv) – Torino FC (Ita)
Neftçi PFK (Aze) – FK Partizan (Srb)

Prve su utakmice na rasporedu 21. kolovoza, a uzvrati su 28. kolovoza.

 

 

 

Preuzeto sa tportal.hr

Ostavi svoj odgovor »