Ovo je Dinamo kakvog ne pamtimo već godinama!

nogometni.net 18. rujna 2014 0

Nogometaši Dinama na sjajan su način otvorili sezonu u Europskoj ligi. Modri su na Maksimiru slavili protiv rumunjske Astre sa 5:1, trostruki strijelac bio je Soudani, a po jednog su zabili Henriquez i Ćorić.

Nogometaši Dinama odigrali su utakmicu za pamćenje na otvaranju nove europske sezone. Bila je to velika večer za Modre u kojoj su stigli do prve europske pobjede nakon skoro četiri godine.

Ono što je bilo posebno impresivno u igri hrvatskog prvaka je činjenica da su iskoristili svoje prilike. U prvom poluvremenu je tako rumunjski doprvak vadio loptu iz mreže tri puta, a ubojiti Soudani je pospremio sve svoje prilike. Prva je dva gola zabio preciznim udarcima glavom u 17. i 24. minuti nakon ubacivanja Pinta, odnosno Antolića, da bi u prvoj minuti sudačke nadoknade zabio nogom, sam kao duh iz peterca nakon asistencije Wilsona Eduarda.

U drugom poluvremenu Dinamo je apsolutno kontrolirao igru, a na 4:0 povisio je Henriquez i to samo tri minute nakon što je ušao u igru. Tukao je lijepo s vrha kaznenog prostora nakon sjajne asistencije Antolića.

Pred kraj je zagrebački sastav dozvolio Astri da zabije počasni gol kojeg je pospremio Chitu u 82. minuti, ali u nijednom trenutku gosti nisu izgledali kao da mogu ozbiljnije ugroziti pobjedu Modrih. Točku na i postavio je 17-godišnji Ćorić u sudačkoj nadoknadi lijepim prizemnim udarcem iz sredine kaznenog prostora u dalji kut, u malu mrežicu Astrinog gola.

Kažimo da su u drugoj utakmici skupine Salzburg i Celtic remizirali 2:2. Gosti iz Glasgowa u dva su navrata vodili golovima Wakasa Mubaraka i Scotta Browna, ali se Salzburg vraćao preko Alana i Jonathana Soriana. Nakon prvog kola Dinamo je tako vodeća momčad skupine D. Kako je lijep pogled na ljestvicu.