Remi Cityja i Rome , Barcelona poražena u Parizu

nogometni.net 30. rujna 2014 0

Večeras su odigrane utakmice 2. kola grupne faze u grupama E, F, G i H. Posebno zanimljiv je bio okršaj bh. reprezentativaca Edina Džeke i Miralema Pjanića, koji su snage odmjerili u utakmici grupe E između Manchester Cityja i Rome. Susret je završen remijem 1:1.

Grupa E

Manchester City – Roma 1:1

Manchester City je sjajno otvorio utakmicu protiv Rome. Građani su poveli u 4. minuti pogotkom Aguera iz penala, koji je skrivio Maicon.Mogla je Roma do brzog izjednačenja u 7. minuti, ali je Maicon pogodio prečku.

Nogometaši Rome nisu odustajali pa se njihova upornost isplatila u 24. minuti. Lijep gol je postigao legendarni Totti nakon asistencije Nainggolana.Odličnu priliku za potpuni preokret i vodstvo Rome propustio je Gervinho u 43. minuti. Hart je sjajno odbranio njegov udarac. Prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 1:1.

Na otvaranju drugog poluvremena odličnu priliku za Romu nije iskoristio Pjanić. Džeko je napustio igru u 57. minuti, kada ga je zamijenio Lampard. Upravo je Lampard šutirao u 67. minuti, ali je golman Rome Skorupski odbranio njegov udarac. Lampard je ponovo pokušao u 84. minuti, no, ponovo je bio neprecizan. Golova do kraja utakmice nije bilo, završeno je 1:1.

Grupa F

PSG – Barcelona 3:2

PSG je dočekao Barcelonu bez Zlatana Ibrahimovića, ali su domaći ipak dobro otvorili utakmicu i poveli u 10. minuti golom Luiza, kojem je asistirao Lucas.Samo dvije minute kasnije je Barcelona izjednačila rezultat na 1:1, strijelac je bio Messi, a asistenciju je upisao Iniesta.

PSG je ponovo došao u vodstvo u 27. minuti utakmice, a gol je postigao Verratti. Ovog puta je asistent bio Motta.Nakon prvih 45 minuta domaći su vodili rezultatom 2:1.

Na otvaranju drugog poluvremena PSG je povisio vodstvo na 3:1 preko Matuidija, koji je pogodio u 54. minuti. Asistenciju je upisao Van der Wiel.Dvije minute kasnije je Barcelona uzvratila golom koji je postigao Neymar. Asistent je bio Alves.Rezultat se do kraja nije mijenjao. PSG je zasluženo pobijedio Barcelonu s 3:2.

APOEL – Ajax 1:1

Gosti su poveli u 28. minuti golom Andersona.

Samo četiri minute kasnije domaći su izjednačili preko Manduce, koji je bio precizan iz penala.Na odmor se otišlo pri rezultatu 1:1, a u drugom poluvremenu nije bilo golova. APOEL i Ajax su osvojili po jedan bod.

Grupa G

Sporting – Chelsea 0:1

U susretu Sportinga i Chelseaja publika je gol vidjela u 34. minuti, a postigli su ga gosti iz Londona. Strijelac za vodstvo Chelseaja bio je Matić. To je bio rezultat prvog poluvremena.U drugom poluvremenu nije bilo pogodaka. Chelsea je slavio 1:0.

Schalke – Maribor 1:1

Veliki šok za navijače Schalkea priredila je ekipa Maribora, koja je povela u 38. minuti golom Bohara. Njemu je asistirao Viler. Gosti su na odmor otišli s prednošću od jednog gola.U nastavku utakmice rezultat se nije mijenjao. Ostalo je 1:1, što je svakako dobar rezultat za Maribor.

Grupa H

Shakhtar Donetsk – Porto 2:2

Porto je imao priliku da dođe u vodstvo u 36. minuti, ali je Brahimi promašio jedanaesterac. U prvom poluvremenu nije bilo golova.

U drugom poluvremenu je vodeći gol za Shakhtar postigao Teixeira nakon asistencije Kuchera u 52. minuti.Drugi gol je viđen u nastavku utakmice u 87. minuti, kada je pogodio Adriano.

Domaći su vjerovali da su pobijedili, no, Porto se vratio golovima Martineza u finišu utakmice. Prvo je iz penala za 2:1 pogodio u 89. minuti, a golom iz 94. minute je donio bod svojoj ekipi.

BATE Borisov – Athletic Bilbao 2:1

BATE je kao domaćin poveo protiv Athletica u 19. minuti kada je asistenciju Signevicha u gol pretvorio Polyakov.Na 2:0 je u 41. minuti povisio Karnitskiy.
Athletic Bilbao je smanjio na 2:1 u 45. minuti, asistent je bio Muniain, a strijelac Aduriz. To je ujedno bio rezultat prvog poluvremena , U drugom poluvremenu nije bilo golova, ostalo je 2:1 za BATE.