West Ham nokautirao City ; Alexis Sanchez sredio Sunderland, Liverpoolu tek bod

nogometni.net 25. listopada 2014 0

U devetom kolu Premiershipa West Ham je priredio veliko iznenađenje. Na domaćem Upton Parku pobijedio je aktualnog prvaka Manchester City sa 2:1.

Bila je to dobra utakmica u kojoj su domaćini bili spretniji i sretniji te zasluženo uzeli tri boda.Domaći su poveli u 21. minuti nakon sjajne akcije Valencije i asistencije za Amalfitana koji zabija za vodstvo. City je nakon toga nasrnuo na domaćina, ali Građani nisu bili precizni.

U nastavku susreta City je dvaput gađao okvir gola, prvo Aguero, a zatim i Yaya Toure, ali domaćin se spasio, a onda zadao i novi udarac. U 75. minuti Diafra Sakho glavom je povisio na 2:0.Sjajnim golom Davida Silve City se vratio u igru, ali nije mogao uzeti niti bod.

Arsenal je kao gost slavio kod Sunderlanda dvama pogocima Alexisa Sancheza. Čileanac je zabijao svoj četvrti, a potom i peti prvenstveni pogodak u 30. i 92. minuti utakmice. Zanimljivo, bila je to tek treća pobjeda ‘topnika’, koji su istom skočili, barem privremeno na peto mjesto prvenstvene ljestvice.

Liverpool je nakon 0-3 protiv Real Madrida u Ligi prvaka još jednom razočarao svoje navijače. Na Anfieldu je gostovao Hull City našeg Nikice Jelavića, a susret je završio bez pogodaka. Bivši reprezentativac Hrvatske nije konkurirao za sastav zbog ozljede, dok je na suprotnoj strani Dejan Lovren odigrao svih 90 minuta u redovima ‘redsa’.

Recimo da je susret ponovno obilježio talijanski nogometaš Mario Balotelli, koji je imao nekoliko bizarnih poteza, promašaja, a pritom je izbjegao zaraditi crveni karton. Recimo da je i dalje bez pogotka nakon sedam nastupa u Premierligi.

Premierliga, 9. kolo, rezultati:

West Ham – Manchester City 1-2 (Amalfitano 21, Sakho 75 / David Silva 77)

Liverpool – Hull City 0-0

Southampton – Stoke City 1-0 (Mane 33)

Sunderland – Arsenal 0-2 (Alexis Sanchez 30, 90+2)

West Bromwich – Crystal Palace 2-2 (Anichebe 51, Berahino 90+3-11m / Hangeland 16, Jedinak 45-11m)