Bayern bez problema, CSKA je iznenadio City u Manchesteru , Messi zabio 2 Ajaxu i dostigao Raula

nogometni.net 5. studenoga 2014 0

Bayern je i bez Arjena Robbena, kojeg su mučili želučani problemi, bez poteškoća svladao Romu drugi put u Ligi prvaka. Zanimljivija je utakmica bila u Manchesteru

Rudi Garcia nije otišao tako daleko kao Brendan Rodgers, no na noge Bayernu poslao je ekipu bez Francesca Tottija, Gervinha i Miralema Pjanića u prvih 11. U odnosu na prvu utakmicu, Roma je bolje parirala u obrambenom dijelu, no napadački nije mogla do mreže Manuela Neuera.

Franck Ribery zabio je prvi gol na utakmici u 38. minuti. Alaba je izbjegao offside-zamku na lijevom krilu, sjurio se prema šesnaestercu i dao nisku povratnu loptu idealno za natrčalog Francuza koji pogađa za 1-0.

I kod drugog gola bila je slična akcija. Robert Lewandowski izvukao se na lijevi bok, odakle je ubacio loptu na peterac. Tamo se najbolje snašao Mario Götze, koji je potvrdio pobjedu Bayerna golom za 2-0 u 64. minuti. Bavarci su potvrdili ulazak u osminu finala.

Pjanić i Gervinho ušli su u nastavku, potonji je imao i dobar prodor koji je zaustavio Neuer u 84. minuti, a najbolji golman na svijetu stigao je reagirati i odličan udarac Radje Nainggolana, snažno, iz prve s 20 metara, ali nedovoljno dobro da Roma zabije u Münchenu.

Manchester City pao je na posljednje mjesto u skupini. CSKA mu je u dvije utakmice uzeo četiri boda, a posebno boli poraz 1-2 u Manchesteru, uz dva crvena kartona za domaće.

Oba je gola zabio Seydou Doumbia, koji baš voli igrati protiv Cityja, jer je tom klubu zabio pet od svojih deset golova u Ligi prvaka. Prvo je pogodio u drugoj, pa u 34. minuti, nakon što je privremeno izjednačio Yaya Toure u osmoj minuti.

No Toure je u 82. minuti dobio izravni crveni karton nakon što je Romana Eremenka udario poslije izgubljene lopte. Prije njega pocrvenio je i Fernandinho u 70. minuti, što znači da je City završio s devetoricom, bez izgleda za izjednačenje.

Sjajni 27-godišnji Argentinac izjednačio je rekord Raula na prvom mjestu najboljih strijelaca Lige prvaka svih vremena. Obojica su zabila 71 gol. Ronaldo je 3. sa 70

Barcelona je u četvrtom kolu Lige prvaka slavila u Amsterdamu protiv Ajaxa 2-0, a oba gola za katalonsku momčad zabio je Lionel Messi. Sjajni 27-godišnji Argentinac izjednačio je tako rekord Raula na prvom mjestu najboljih strijelaca Lige prvaka svih vremena. Obojica su zabila 71 gol, dok je s golom manje na trećem mjestu Cristiano Ronaldo.

Raul je do 71 gola stigao iz 142 nastupa, dok je Messiju za isti učinak bilo potrebno čak 52 utakmice manje (90). Usporedbe radi, recimo da je Ronaldo u elitnom nogometnom natjecanju zaigrao na 17 utakmica više od Messija.

Spomenimo i kako je Messi iz penala zabio osam, Ronaldo sedam, a Raul samo jedan gol. Zanimljivo je i kako je Argentinac od 71 gola samo četiri zabio glavom. Četvrti je zapravo bio prvi na utakmici u Amsterdamu nakon greške golmana Ajaxa i ubacivanja Bartre.

Gledamo li prosjek od ukupnog broja minuta i golova, Messi je na 0.79 po utakmici, Ronaldo 0.65, a Raul na 0.50 po utakmici. Dobar prosjek od čak 0.77 po utakmici ima Ruud van Nistelrooy koji je u 73 utakmice zabio 56 golova i na četvrtom je mjestu na ljestvici najboljih. Peti je Thierry Henry s 50 golova iz 112 utakmica.