Bayern i dalje gazi bez poraza, Leverkusen kod kuće ‘razbio’ Koeln s 5:1

nogometni.net 29. studenoga 2014 0

U 13. kolu nogometnog prvenstva Njemačke Bayer Leverkusen je u subotu kod kuće ‘razbio’ Koeln s 5:1, dok je branitelj naslova Bayern i dalje ostao neporažen.

Koeln je poveo u 4. minuti, a strijelac je bio Matthias Lehmann iz penala. Domaćini su izjednačili do poluvremena, a u drugom dijelu su ‘natrpali’ mrežu gostiju.

Po dva pogotka za Leverkusen zabili su Karim Bellarabi i švicarski Hrvat Josip Drmić, a jedan je dodao Hakan Calhanoglu.Hrvatski reprezentativac Tin Jedvaj odigrao je cijeli susret za ‘apotekare’, dok je pričuvni vratar Dario Krešić ostao na klupi za rezerve.

Vodeći Bayern je u gostima pobijedio Herthu sa 1:0 pogotkom Arjena Robbena u 27. minuti. Bavarci tako i 13. utakmicu zaredom ove sezone ne znaju za poraz u domaćoj ligi te uvjerljivo drže prvu poziviju s deset bodova predsnoti ispred Olićevog i Perišićevog Wolfsburga.

U nedjelju se sastaju Wolfsburg – Borussia Moenchengladbach, te Eintracht Frankfurt – Borussia Dortmund.