Manchester City srušio United u velikom gradskom derbiju

nogometni.net 2. studenoga 2014 0

Pola Manchestera slavi, pola tuguje. U velikom derbiju engleskog nogometa Manchester City je zasluženo pobijedio United s 1:0 iako je sudac oštetio domaćina za najmanje jedan kazneni udarac. Nepravdu je u 10. kolu Premiershipa ipak ispravio junak dana Kun Aguero.

Svi koji su mislili da će Van Gaalov United napokon proigrati u najvažnijoj utakmici, ipak su se prevarili. Manchester City održao je lekciju gradskom rivalu u derbiju koji je obilovao promašenim prilikama i nedosuđenim jedanaestercima. Na kraju, pola grada slavi strijelca pobjedničkog gola Kuna Aguera, a pola proklinje tragičara Chrisa Smallinga.

Utakmicu su odlučila njihova dva, odnosno tri poteza. Nepotrebni prekršaji Chrisa Smallinga koji je u 31. i 39. minuti dobio žute kartone i ostavio United s igračem manje na jednoj strani, dok je na drugoj presudio Sergio Aguero supervažnim pogotkom u 63. minuti.Brzu akciju po desnoj strani povukao je Clichy, ubacio u sredinu, a Argentinac je majstorski zakucao loptu u mrežu.

Trebali su domaći povesti već u prvom poluvremenu. Nekoliko zicera Cityjevih napadača obranio je sjajni De Gea i spašavao United, a u sudačkoj nadoknadi prvog dijela gostima je uvelike pomogao i sudac.Bila je to katastrofalna odluka suca Michaela Olivera koji je zažmirio na klasični prekršaj u kaznenom prostoru. Sve je bilo jasno, Rojo je s leđa sapleo Tourea, ali sudac je samo odmahnuo rukom i zaradio negativnu ocjenu. Na sličan je način reagirao i u dvije situacije kad je Aguero padao u kaznenom prostoru, potpomognut prekršajima gostujućih braniča.

Utakmica je, osim lošim sudačkim odlukama obilovala i šansama. Jesus Navas je u 75. minuti pogodio vratnicu, a samo dvije minute kasnije United je bio na rubu izjednačenja. Di Maria je nakon sjajne akcije Rooneya pucao u donji desni kut, ali Joe Hart je obranio vršcima prstiju.

Imao je i United svoje šanse, mogao je doći do izjednačenja, ali City je imao i brojnije prilike i apsolutnu dominaciju koja je na kraju rezultirala s tri boda.

Na ljestvici je i dalje vodeći Chelsea s 26 bodova, slijede Southampton i City s 22 i 20, a Manchester United je deveti sa samo 13 bodova i slijedi mu velika borba za povratak u vrh gdje po igračkom kadru i pripada.