Nestali u dvije minute: Danska u Beogradu pobijedila Srbiju , poraz Grčke , uvjerljivi Poljaci

nogometni.net 14. studenoga 2014 0

U petak su odigrane utakmice skupina D, F i I u kvalifikacijama za Euro 2016. godine. Srbija je pred praznim tribinama, zbog divljanja navijača u utakmici protiv Albanije, izgubila od Danske 1-3 u skupini I i prikovana je za samo dno ljestvice s jednim bodom, isto koliko ima i posljednja momčad na ljestvici, Armenija.

Srbija je povela u 4. minuti utakmice golom Zorana Tošića. Rezultat se nije mijenjao do 60. minute. Danci su u samo dvije minute preokrenuli rezultat i zabili dva gola. Prvo je Nicklas Bendtner zabio za 1-1 da bi Simon Kjaer dvije minute kasnije poslao loptu iza leđa srpskog golmana za 2-1.Srbi su bili u šoku, a Danci su dvije minute nakon vodstva pogodili i prečku. Imali su gosti dosta šansi dotući Srbiju, ali su dosta toga promašili. Ipak, pet minuta prije kraja Nicklas Bendtner zabio je drugi gol na utakmici za konačnih 3-1. Tri boda Danske i teška situacija za Srbe.

Danska je vodeća u skupini I sa sedam bodova, Portugal je drugi sa šest bodova. Albanija je treća s četiri, a Srbija i Armenija imaju po jedan bod i na dnu su ljestvice. Srbija je na rubu ispadanja i teško da će vidjeti Euro 2016.

Grci su potonuli. Nakon četiri kola posljednja su momčad u skupini F. Doživjeli su pravu blamažu protiv Farskih Otoka. Grci su izgubili 1-0, a za goste je zabio Edmundsson u 61. minuti susreta.S ova tri boda Farski Otoci prepustili su posljednje mjesto na ljestvici Grcima i sad imaju dva boda više od svojih današnjih protivnika.

Njemačka je dočekala Gibraltar i bez većih problema uzela tri boda. Thomas Müller zabio je u 12. i 29. za vodstvo Njemačke. Mario Götze je prije poluvremena poslao još jednu loptu u mrežu gostiju.Konačnih 4-0 postavili su gosti. Santos je zabio u svoju mrežu.

Dugo se mučio Portugal sa slabašnom Armenijom kod kuće. Držali su gosti “nulu” do 72. minute.Tada je Cristiano Ronaldo zabio za 1-0. Bio je to Ronaldov 450. gol koji je zabio za klubove i reprezentaciju u karijeri.

Poljska je bila uvjerljiva na gostovanju kod Gruzije. Poljaci su pobijedili 4-0 i ostali neporaženi u kvalifikacijama za Euro. Gruziji su za treću poljsku pobjedu u četiri kola zabili Glik, Krychowiak, Mila i Milik.