Barcelona je nanijela PSG-u prvi ovosezonski poraz , Athletic Bilbao pobjedom protiv BATE Borisova osigurao Europsku ligu

nogometni.net 10. prosinca 2014 0

Zlatan Ibrahimović je na Camp Nou doveo PSG u vodstvo nakon lijepe asistencije Blaisea Matuidija u 15. minuti. Opalio je Šveđanin ljevicom u bliži kut, a vratar katalonskog sastava ostao je na krivoj nozi. Na izjednačenje se nije dugo čekalo, tek četiri minute, a Lionel Messi je s druge vratnice desnicom u mrežu pospremio asistenciju Luisa Suareza. Bio mu je to 75. gol u Ligi prvaka.

Do potpunog preokreta Barça je stigla u 41. minuti sjajnim golom Neymara. Odapeo je Neymar iz daljine, a njegov je prekrasan udarac s nekih 20 metara odsjeo u mreži pariškog sastava. U nastavku se na sljedeći gol čekalo do 77. minute kada je Luis Suarez pospremio odbijanac za konačnih 3:1. Ivan Rakitić u pobjedi svog sastava je sudjelovao od 68. minute.

PSG do ove utakmice nije bio poražen ni u jednom natjecanju ove sezone. Posljednji put prije ove utakmice igrači Laurenta Blanca pognutih su glava napustili teren još u svibnju, kad ih je u francuskom prvenstvu pobijedio Rennes s 2:1. Nakon toga su odigrali 25 susreta bez poraza. Barcelona je pak nastavila sjajan niz budući je od 2006. godine na ovamo svake godine osvajala prvo mjesto u svojoj skupini Lige prvaka.

U drugoj utakmici skupine F Ajax je s 4:0 savladao APOEL dvama golovima Lassea Schönea, te po jednim Davyja Klaasena i Arkadiusza Milika i tako osigurao nastavak natjecanja u Europskoj ligi.

U skupini H od ranije je bilo poznato da su putnici u drugu fazu natjecanja, a to su Porto i Šahtar, dok je Athletic Bilbao 2:0 pobjedom protiv BATE Borisova osigurao Europsku ligu. Strijelci golova za Baske bili su Mikel San Jose i Markel Susaeta, dok je Šahtar bez suspendiranog Darija Srne u Portu bio nadomak pobjede golom Tarasa Stepanenka, ali je u 87. minuti domaćine spasio Aboubakar.