Chelseaju gradski derbi protiv Spursa, pobjede Cityja i Arsenala, asistencija Jelavića

nogometni.net 3. prosinca 2014 0

Nogometaši Chelseaja i Manchester Cityja bili su uspješni u dvobojima 14. kola izdvojivši se na vrhu engleskog Premiershipa, s obzirom da je trećeplasirani Southampton izgubio na Emiratesu od Arsenala.

Chelsea je lošije počeo dvoboj s Tottenhamom, ali je u samo tri minute osigurao tri boda: pogocima Hazarda u 19. i Drogbe koji je zamijenio ozlijeđenog Diega Costu u 22. minuti. U drugom poluvremenu domaći su vrebali kontre, jednu je realizirao Loic Remy u 73. minuti za konačnih 3-0.

Manchester City je, pak, preokrenuo rezultat na gostovanju u Sunderlandu, koji je poveo pogotkom Wickmana u 19. minuti, da bi ubrzo izjednačio Agüero (21.), a Jovetić u 39. , Zabaleta u 55. i ponovno Agüero u 71. minuti usmjerili bodove prema ‘plavome mjesecu’.

Arsenal je dugo lomio Southamton, a pogodak vrijedan pobjede postigao je Alexis Sánchez u 88. minuti, nakon što su gosti ostali s desetoricom, jer im se ozlijedio stoper Alderweireld, a Ronald Koeman je već bio napravio sve tri zimjene…

Everton je, pak, remizirao s Hull Cityjem (1-1). Domaći su poveli preko Lukakua (34.), izjednačio je pričuvni napadač Aluko (59.) na dodavanje našeg Nikice Jelavića, koji je odigrao cijeli meč.

Na ljestvici vodi Chelsea sa 36 bodova, Man. City ima 30, a treći Southampton 26.

REZULTATI

Arsenal – Southampton 1-0 (Sanchez 89)

Chelsea – Tottenham Hotspur 3-0 (Hazard 19, Drogba 22, Remy 73)

Everton – Hull City 1-1 (Lukaku 34 / Aluko 60)

Sunderland – Manchester City 1-4 (Wickham 19 / Aguero 21, 71, Jovetića 39, Zabaleta 55)

U utorak:

Crystal Palace – Aston Villa 0-1 (Benteke 32)

WBA – West Ham 1-2 (Dawson 10 / Nolan 35, Tomkins 45+3)

Burnley – Newcastle United 1-1 (Boyd 34 / Cisse 48)

Leicester City – Liverpool 1-3 (Mignolet 22ag / Lallana 26, Gerrard 54, Henderson 83)

Manchester United – Stoke 2-1 (Fellaini 21, Mata 59 / N’Zonzi 39)

Swansea City – QPR 2-0 (Sung-Yueng 78, Routledge 83)