Juventus i Atletico odigrali su miroljubivo, Olympiakos ispao , Real rekordno dalje , Liverpool razočarao

nogometni.net 9. prosinca 2014 0

Posljednjih desetak minuta Juventusovi stoperi i poneki vezni igrač koji se vratio na svoju polovicu bili su jedini igrači koji su imali loptu u posjedu.

Igrače Atletica nije zanimao ni pritisak na njih, najistureniji napadač Mario Mandžukić šetao je na 40-ak metara od svojeg gola, što je na kraju i bilo logično. I jedni i drugi s 0-0 prošli su dalje u osminu finala Lige prvaka, Atletico s prvog, Juventus s drugog mjesta.

Početak utakmice bio je jedini zanimljivi dio, s obzirom na to da je Gigi Buffon skinuo čisti zicer Kokeu u šestoj minuti, a Moya dobro obranio pokušaj Llorentea u devetoj.Svi na terenu savršeno su se vraćali u obranu nakon izgubljenih lopti, pa se dogodilo i da je Mandžukić dvije najbolje reakcije imao u svojih 16 metara. Oba je puta bio najviši u skoku na ubacivanja Pirla.

U drugom poluvremenu Juventus je bio mnogo agresivniji, bio je bliže golu. No Moya je odlično branio, svi udarci Pereyre, Vidala, Pogbe i ostalih završavali su u njegovim rukama, pa je Juventus ostao bez gola na ulasku u posljednjih deset minuta.Svjesni da im za prvo mjesto trebaju dva gola, domaći su se odlučili da je vrijeme za mirnu završnicu uz stopere u glavnim ulogama, kako ne bi primili gol iz nekog zalutalog udarca Atletica, koji bi ih izbacio iz Lige prvaka.

Naime, u drugoj utakmici Olympiakos je utrpao četiri gola Malmöu, strijelci su bili David Fuster, Alejandro Dominguez, Kostas Mitroglou i Ibrahim Affelay za pobjedu 4-2 i kraj nastupa u Ligi prvaka na trećem mjestu u skupini s devet osvojenih bodova za Grke. Da je Atletico zabio u Torinu, “djeca Pireja” bila bi među 16 najboljih u Europi, ovako sele u drugi europski razred.Šveđani su ostali na tri boda, njihovi strijelci u Grčkoj bili su Simon Kroon i Markus Rosenberg.

Nogometaši Liverpoola još su jednom razočarali svoje navijače. U posljednjem kolu po skupinama odigrali su 1-1 protiv Basela i tako ostali bez prolaska dalje te će svoj europski dio sezone nastaviti u Europskoj ligi.

Momčad Brendana Rodgersa ponovno je loše izgledala na travnjaku Anfielda, a u 25. minuti Lucas je na nekih 30 metara od svog gola izgubio loptu i tako zapravo započeo akciju za vodstvo Basela. Fabian Frei je s nekih 18 metara odlično pogodio u donji lijevi kut za slavlje gostiju.Pokušavali su ‘redsi’ do kraja poluvremena, ali bez pravog udarca. Sličnu sliku gledali smo i u drugom poluvremenu, no gosti su 59. mogli i povećati vodstvo kada je Xhaka pucao s nekih 20 metara, ali otišlo je to pokraj stative.

Međutim, dvije minute kasnije inače odličan nizozemski sudac Björn Kuipers pokazao je izravni crveni karton Lazaru Markoviću nakon jednog zamaha rukom u građenju lopte i tako izazvao pravo čuđenje gledatelja i igrača. ‘Redsi’ su ostali s igračem manje ispred sebe su imali izrazito težak zadatak.U 81. minuti kapetan Liverpoola Steven Gerrard ‘skinuo je paučinu’ s gola Basela nakon odlično izvedenog slobodnog udarca a s nekih 18 metara iskosa s lijeve strane, a momčad Brendana Rodgersa krenula je u završnicu utakmice na sve ili ništa.

Imao je Jordan Henderson dobar pokušaj iz daljine i bio je još nekoliko odbijenih lopti u šesnaestercu Basela koje su mogle završiti u mreži, no ništa od toga nije bilo plod dobre igre Liverpoola jer ona po tko zna koji put ove sezone nije niti postojala.Dejan Lovren odigrao je cijelu utakmicu i bio, kao i cijela momčad ‘redsa’, ispod razine potrebne da u posljednjem kolu izbori prolazak u sljedeći krug.

Real Madrid je u šestoj utakmici ostvario i šestu pobjedu svladavši Ludogorec na Santiago Bernabeuu 4-0 te tako postao tek šesti klub u povijesti kojemu je takvo što pošlo za rukom. Golom iz penala u 20. minuti Cristiano Ronaldo prestigao je Raula na listi najboljih strijelaca svih vremena Lige prvaka, stigao je na 72 gola, dva manje od Lionela Messija.