Petarda Barce: Asist Rakitića i prvi gol Suareza u Primeri! Subašić opet sačuvao mrežu, Monaco slavio u gostima

nogometni.net 20. prosinca 2014 0

Hrvatski nogometni reprezentativac Ivan Rakitić igrao je do 65. minute za Barcelonu u 5:0 (1:0) domaćoj pobjedi protiv Cordobe u susretu 16. kola Primere, te je asistirao Pedru Rodriguezu za prvi pogodak na susretu.

Ivan Rakitić je u 2. minuti susreta ubacio loptu u kazeni prostor gostiju gdje ju je prihvatio Pedro i poslao u mrežu.

U nastavku susreta u strijelce su se još upisali Suarez (53), Pique (80) i Messi (82, 90+1).

Druga Barcelona sada ima 38 bodova, jedan manje uz utakmicu više od vodećeg Reala iz Madrida, dok je Cordoba pretposljednja, 19. sa 11 bodova.

Vratar hrvatske nogometne reprezentacije Danijel Subašić branio je čitavu utakmicu za Monaco koji je u susretu 19. kola francuskog prvenstva kao gost svladao Metz sa 1:0 (0:0).

Gol vrijedan tri boda postigao je Yannick Ferreira-Carrasco u 79. minuti, a naš Danijel Subašić ponovno je sačuvao svoju mrežu.

Ovom pobjedom Monaco je skočio na peto mjesto ljestvice sa 32 boda, šest manje od vodećih Marseillea i Paris SG-a, dok je Metz u zoni ispadanja, 18. sa 19 bodova.