Ceseni pripao derbi začelja, Juventus bez problema sa Chievom , remi Fiorentine i Rome

nogometni.net 25. siječnja 2015 0

Sat vremena odolijevao je tim Chieva napadima Juventusa koji je ipak uspio upisati još jednu pobjedu u Seriji A.

Strijelci za konačnih 2:0 u korist Stare dame bili su Pogba i Lichsteiner. Ervin Zukanović u timu Chieva ponovo je igrao svih 90 minuta.

Važnu pobjedu u borbi za opstanak ostvarila je Cesena na gostovanju kod Parme rezultatom 2:1. Pulzetti je gostima donio rano vodstvo, izjednačio je nesretni Cascione koji je pogodio sopstvenu mrežu, dok je pobjedu gostima u finišu utakmice donio Rodriguez. Milan Đurić u timu Cesene igrao je svih 90 minuta. Meč Sampdorije i Palerma okončan je rezultatom 1:1. Rano vodstvo domaćima je donio Eder, a konačan rezultat postavio je Vazquez u četvrtoj minuti drugog poluvremena. Javier Savila donio je vrijednu pobjedu Veroni nad Atalantom rezultatom 1:0. Ivan Martić je odigrao 20 minuta u pobjedi Verone.

Torino je do velike pobjede nad Interom na Giuseppe Meazzi došao golom u 94. minuti, a strijelac je bio Moretti.

Derbi susret 20. kola Serije A između Fiorentine i Rome na stadionu Artemio Franchi u Firenci okončan je neriješenim rezultatom 1:1.

Viole su u vodstvo došle pogotkom Marija Gomeza u 19. minuti. Šut Pizarra Gomez je skrenuo u mrežu nemoćnog De Sanctisa za slavlje domaćih navijača. Početkom nastavka Roma je došla do izjednačenja. Totti je uputio dubinski pas u kazneni prostor, Iturbe je loptu spustio za Ljajića koji je pogodio mrežu domaćina za 1:1. Miralem Pjanić večerašnji meč započeo je sa klupe za rezervne igrače, a u igru je ušao u 34. minuti umjesto Strootmana.

Roma je i dalje na drugom mjestu na tabeli sa 42 boda, dok je Fiorentina šesta sa 31 bodom.