Festival golova u Madridu! Atletico i Barcelona odigrali dvoboj za pamćenje

nogometni.net 28. siječnja 2015 0

Stadion Vicente Calderon u Madridu svjedočio je spektakularnoj utakmici. U drugom susretu četvrtfinala Kupa kralja Barcelona je sa 3:2 pobijedila Atletico Madrid i ukupnim rezultatom 4:2 prošla dalje. Svih pet golova postignuto je u prvom poluvremenu.

Nogometaši Atletico Madrida i Barcelone odigrali su sjajnu utakmicu na Vincente Calderonu, dvoboj o kojem će se još dugo pričati. Barca je, ipak, uspjela i u četvrtfinalnom uzvratu Kupa kralja slaviti protiv Rojiblancosa (2:3), i tako ukupnim rezultatom 4:2 osigurala prolaz u polufinale. Ali, idemo redom.

Festival golova u Madridu započeo je povratnik u redove Atletica Fernando Torres zabivši već u prvoj minuti dvoboja, točnije u pedesetoj sekundi utakmice. Nije se dugo čekalo na odgovor Barce, Neymar je u devetoj minuti ekspresno izjednačio na 1:1. U 30. minuti Atletico je opet poveo nakon vrlo dvojbeno dosuđenog kaznenog udarca kojeg je realizirao Raul Garcia.

Naime, Juanfran je majstorski gurnuo kroz noge sjajnom Argentincu Mascheranu , koji ga je tijelom srušio na rubu kaznenog prostora. Snimka pokazuje kako je prekrašaj bio više vani nego unutra, ali, glavni sudac je odlučio pokazati na bijelu točku. U 38. minuti se tako Barcelona vratila u dvoboj.

Vrlo brzo uslijedio je novi gol. Ivan Rakitić je izveo korner, a stoper Madriđana Miranda je nespretno loptu poslao u vlastitu mrežu. Samo tri minute poslije Neymar zabija svoj drugi pogodak na utakmici. Odličnu akciju kreirali su argentinski čarobnjak Lionel Messi i Jordi Alba, a Brazilcu nije bilo teško lako poentirati. Nakon sučeva zvižduka igrač Atletica Gabi je napravio veliku glupost udarivši na putu prema svlačionici protivničkog igrača. Zbog toga je dobio crveni karton.

U drugom poluvremenu domaćin je igrao bez igrača manje, i ako takav se nije uspio nametnuti Barceloni koja je iskusno privela utakmicu kraju. Da stvar po Rojiblancose bude gora, u 84. minuti isključen je i Mario Suarez.

Što se tiče Marija Mandžukića i Rakitića, vrijedi istaknuti kako Mandžo nije ulazio u igru za Atletico, dok je Raketa odigrala vrlo dobru partiju. Trener Barcelone je Rakitića u 70. minuti izveo iz igre.