Lyon svladao Lens , Subašić opet sačuvao mrežu

nogometni.net 17. siječnja 2015 0

Lyon sada ima 45 bodova, drugi Marseille, koji će u nedjelju ugostiti Guingamp, je na 41, a slijede Saint-Etienne sa 39 i Paris SG sa 38

Vodeći sastav francuskog nogometnog prvenstva Lyon u susretu je 21. kola kao gost svladao Lens i tako pobjegao drugom Marseilleu na četiri boda prednosti.

“Lavovi” su do nove, šeste pobjede zaredom stigli autogolom Gbamina (22-ag) i pogotkom iz kaznenog udarca Lacazettea (26-11m) u razmaku od samo četiri minute sredinom prvog poluvremena.

Vratar hrvatske nogometne reprezentacije Danijel Subašić branio je čitavu utakmicu za Monaco koji je u susretu 21. kola na svom terenu svladao Nantes sa 1-0 (0-0) i tako se učvrstio na petom mjestu ljestvice.

Strijelac jedinog gola bio je Bernardo Silva u 73. minuti.

Monaco sada ima 36 bodova, dva manje od četvrtog Paris SG-a, a tri od trećeg Saint-Etiennea s tim da će Paris SG svoj susret 21. kola igrati u nedjelju na svom terenu protiv Evian TG-a, a Saint-Etienne će također u nedjelju gostovati kod Rennesa. Nantes je osmi sa 31 bodom.

REZULTATI 21. KOLA:

Lens – Lyon 0-2 (Gbamin 22-ag, Lacazette 26-11m)

Toulouse – Bastia 1-1 (Braithwaite 77 / Ahamada 48-ag)

Lorient – Lille 1-0 (Guerreiro 59)

Metz – Montpellier 2-3 (N’Gbakoto 20-11m, Bussmann 38 / Barrios 17-11m, 53, 69)

Monaco – Nantes 1-0 (Silva 73)

Caen – Reims 4-1 (Roberge 3-ag, Privat 8, Al. Yahia 29, Koita 76-11m / Charbonnier 27-11m)