Pobjeda Reala uz 2 gola Ronalda , Mandžo opet zabio i olakšao muke Atleticu!

nogometni.net 18. siječnja 2015 0

U prvoj nedjeljnoj utakmici 19. kola španjolskog nogometnog prvenstva Real Madrid je savladao Getafe u gostima s 3:0.

Bio je to susret u kojem su mreže mirovale u prvom poluvremenu, a strijelci su proradili u nastavku. Dvostruki strijelac za Kraljevski klub bio je Cristiano Ronaldo, dok je jednog zabio Gareth Bale.

Vodeći je gol Ronaldo zabio u 63. minuti, nakon što je više od polovice posla obavio Karim Benzema koji je prošao s lijeve strane i savršeno servirao Portugalcu na rubu peterca. Bale je zabio za 2:0 u 68. minuti nakon lijepog dodavanja Jamesa Rodrigueza s lijeve strane, dok je konačan rezultat postavio Ronaldo u 79. minuti glavom nakon nove lijepe asistencije kolumbijskog veznjaka s lijeve strane. Kažimo da je za Getafe bivši dinamovac Sammir igrao do 83. minute.

Atletico Madrid savladao je Granadu u utakmici 19. kola španjolskog nogometnog prvenstva koja je odigrana na Vicente Calderonu. Golove za Rojiblancose zabili su Mario Mandžukić i Raul Garcia.

Hrvatski je napadač susret započeo u udarnom sastavu, a u 34. minuti sigurno je realizirao jedanaesterac koji je izborio Godin. Bio mu je to osmi ovosezonski prvenstveni pogodak i drugi u dvije utakmice budući je u prošlom kolu zabio Barceloni. Do postignutog gola Atletico je teško stvarao prilike, ali susret se nakon toga malo otvorio. U nastavku je sastav Diega Simeonea očekivano zaigrao puno bolje protiv posljednjeplasirane momčadi lige i potvrdio pobjedu još jednim pogotkom. Strijelac u 88. minuti bio je Raul Garcia, igrač koji je zamijenio upravo Mandžukića četiri minute ranije.