Sjajna Valencia stala na kraj Realovom pobjedničkom nizu, Real Sociedad je na svom terenu pobijedio Barcelonu

nogometni.net 4. siječnja 2015 0

Realov zlatni niz je puknuo, poraženi su prvi put nakon 13. rujna i utakmice s Atleticom, ništa od izjednačenja svjetskog rekorda na 23 uzastopne pobjede u službenim susretima.

Frcalo je na Mestalli, strujila je napetost, arbitar Gil Manzano nije znao kako držati “uzde” utakmice nego kartonima, španjolski mediji skinuli su kako je pojačanje Valencija Argentinca Enza Pereza sankcionirao zato što mu je vikao “Jako si loš, jako si loš”. Valencija i Real odigrali su pravi derbi 17. kola u kojem je domaćin slavio 2:1.

Cristiano Ronaldo u 14. minuti pogodio je s bijele točke, lako je matirao Alvesa. Prethodno je Negredo igrao rukom u šesnaestercu. Imao je Ronaldo šansu da poveća prednost, zaobišao je i golmana ali pucao u vanjski dio mreže. Prijetili su Benezma i Bale, posebno opasno u završnici kad su ganjali bod Sergio Ramos i Isco glavom, međutim Valencia je na travnjaku bila ravnopravna, ofenzivna, čak i pretjerano s dvije klasične špice i samo trojicom u obrani. Diego Alves je vrlo dobro branio.

U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena Andre Gomes je “povaljao” po travi Marcela i pogodio lijevu vratnicu. Lopta se u letu odbila od Carvajala, Casillas ne bi mogao spasiti, da bi u nastavku ekipa Portugalca Espirita Santa srušila Realov san. U 52. minuti Barragan je šutirao s ruba kaznenog prostora, na nisku loptu Gaye, lopta se odbila od Pepea i prevarila Casillasa. U 65. Otamendi je nadskočio Sergija Ramosa i glavom zabio nakon kornera kojeg je s desne strane izveo Parejo. Real je mogao izjednačiti, ali i domaćin uvjerljivije slaviti, upravo je Barragan promašio najveći zicer i tako spasio pomoćnog suca koji nije vidio zaleđe.

U paničnom finišu Carlo Ancelotti je ubacio Khediru, Jesea i Chicharita, navalili su svim snagama i sredstvima, ali Šišmiši su njih bacili na tjeme i prekrižili brojne domaće poraze u međusobnim susretima. Slabija izvedba Cristiana Ronalda sigurno je jedan od razloga posrtaja Kraljevskog kluba koje je omogućio rivalima da im se približe na tablici.

Nevjerojatan dan u Primeri! Samo nekoliko sati nakon što je Real izgubio u Valenciji, ista sudbina je zadesila i Barcelonu u San Sebastianu. Real Sociedad je na svom terenu pobijedio španjolskog viceprvaka s 1-0. Tako su Katalonci propustili priliku barem privremeno zasjesti na prvo mjesto ispred Reala i na kraju ispada da je ovaj vikend bio po volji – Atleticu. Momčad Diega Simeone sustigla je Barcelonu na drugom mjestu s bodom manje od Reala (i utakmicom više).

Luis Enrique se pobrinuo da klupa Barcelone na Anoeti vjerojatnu bude najskuplja klupa u povijesti nogometa. Potpuno neočekivano Enrique je na klupi ostavio Messija, Neymara, Rakitića i Dani Alvesa! Navodno zbog toga što su došli s odmora dan kasnije…. Koji god razlog bio, terenera Blaugrane je taj hazarderski potez koštao primljenog gola nakon samo 85 sekundi utakmice. Nakon ubačaja iz slobodnog udarca s desne strane, Jordi Alba je glavom pospremio loptu u vlastitu mrežu.

Do kraja poluvremena Barcelona je bila potpuno bezopasna, a vidjevši da ovo nigdje ne vodi, Enrique je na poluvremenu ubacio Messija, a nešto kanije Neymara i Alvesa. Ali nedjelja definitvno nije bio Barcin dan. Sociedad se sjajno branio, a ono malo lopti što je prošlo, zaustavio je odličan golman Rolli. Upravo je vratar domaćih bio apsolutni junak situacije u 79. minuti kada je iz situacije ‘jedan na jedan’ nadmudrio Luisa Suareza.

Real Sociedad je dobio Barcu i prošle godine, u veljači 2014. slavio je 3-1. Zanimljivo, Sociedad je protiv Barcelone u zadnjih šest susreta na Anoeti upisao četiri pobjede i dva neodlučena rezultata.