Barceloni se dogodio nevjerojatan kiks! Mandžukić ponovno briljira! Gol i dvije asistencije u manje od pola sata!

nogometni.net 21. veljače 2015 0

Nogometaši Malage priredili su senzaciju u 24. kolu španjolskog prvenstva svladavši Barcelonu na Camp Nou s 1:0 (1:0).

Strijelac jedinog gola bio je Juanmi već u sedmoj minuti nakon katastrofalne reakcije Danija Alvesa. Hrvatski reprezentativni veznjak Ivan Rakitić igrao je za Barcelonu od 63. minute.

Barcelona je tako propustila zasjesti barem privremeno na vrh ljestvice, ostala je druga sa 56 bodova, jednim manje od vodećeg Reala iz Madrida, koji u nedjelju gostuje u Elcheu. Malaga se, pak, učvrstila na sedmom mjestu s 38 bodova, tri manje od šestog Villarreala.

Zanimljivo, Barcelona je prije ovog poraza imala šest pobjeda zaredom u Primeri, a pritom je svaki put zabila najmanje tri pogotka.

U utakmici 24. kola španjolskog prvenstva nogometaši madridskog Atletica su pobijedili Almeriju. Rojiblancosi su na svome Vicente Calderonu slavili s 3:0, a među glavnim junacima je opet bio naš Mario Mandžukić.

Hrvatski reprezentativac je u 13. minuti doveo Atletico u vodstvo, precizno izvevši udarac s bijele točke. Prethodio je tome prekršaj Dos Santosa na Godinu. U skoku je Dos Santos ‘pogladio’ Urugvajca po licu, gosti su se žalili, ali sudac je odlučio da je to jedanaesterac.

Mandžukić se nije obazirao na žalbe Andalužana, mirno je realizirao penal i upisao već 12. pogodak ove sezone u Primeri.

No, nije se na tome zaustavio. U 20. minuti je sjajno proigrao Antoinea Griezmanna koji je bez poteškoća zabio za 2:0, a njihova se suradnja ponovila i devet minuta kasnije. Ovaj je put Mandžukić glavom pronašao Francuza koji je donio Atleticu veliku prednost i praktički mu osigurao pobjedu. Naš je nogometaš iz igre izašao u 59. minuti kada ga je zamijenio Fernando Torres.

Atletico je tako na najbolji način iskoristio kiks Barcelone koja je u ranijoj utakmici kod kuće izgubila od Malage s 1:0. Momčad Diega Simeonea je i dalje trećeplasirana, ali sada ima tri boda zaostatka za Barcelonom i četiri za vodećim Real Madridom koji u nedjelju gostuje kod Elchea.