PETICA BARCE U BILBAU , Remi Lyona i PSG-a u derbiju , Brozović u pobjedi Intera istisnuo Kovačića

nogometni.net 9. veljače 2015 0

U pobjedi Intera je cijeli susret odlično odigrao Brozović, dok je Rakitić u maestralnoj izvedbi Barcelone pokrenuo akcije za treći i četvrt pogodak svojeg kluba

Barcelona je sinoć iskoristila Realov subotnji karambol i uvjerljivom pobjedom na San Mamesu približila se kraljevskom klubu na samo bod zaostatka. U 5-2 pobjedi protiv Athletic Bilbaa blistala su “tri amigosa”, Messi, Neymar i Suarez, a Ivan Rakitić je odigrao cijelu utakmicu za čvrstu novinsku “sedmicu”.

Messi je u otvaranju utakmice udarcem iz slobodnjaka, uz pomoć živog zida, načeo domaćina, pa ubrzo povratnom loptom poslužio Suareza koji je sa dvadesetak metara pogodio za 2-0. Urugvajac je zatim promašio kolosalnu priliku sa dva metra, baš kao i Neymar, a domaćin se Ricovim golom na početku drugog dijela nakratko vratio u meč.

Ipak, domaćinova nada je tinjala samo pet minuta, onda se Messi pobrinuo za novi pogodak (loptu nakon njegova udarca na gol-crti u mrežu je ubacio domaći igrač Marcos), pa je kut efektnim udarcem s ruba šesnaesterca pogodio i Neymar. Aduriz je još jednom začinio dvoboj pogotkom u bliži kut vratara Brava, a golijadu je zaključio džoker Pedro odmah po ulasku s klupe. U popodnevnom programu Getafe je sa Sammirom u sastavu pobijedio Sevillu 2-1 i pobjegao prema sredini tablice.

Prema zoni eurokupova pobjegao je Inter visokom pobjedom protiv Palerma (3-0). Zanimljivost ovog meča jest hrvatska rokada u veznom redu “nerazzurra”; Marcelo Brozović se vrlo dobrom partijom protiv Napolija ugurao u početnu momčad iz koje je izgurao Matea Kovačića. Odigrao je Brozović angažirano i racionalno, nekoliko puta bio opasan u zoni udarca, a golove su postigli Icardi (2) i Guarin. Kovačić je u igru ušao u 84. minuti, a na drugoj je strani Mato Jajalo odigrao neuvjerljivo do 66. minute kada ga je trener povukao iz igre.

U derbiju 24. kola francuskog nogometnog prvenstva Lyon i Paris SG su odigrali 1-1 (1-0) . Poveli su domaći golom Njiea (31), a poravnao je Ibrahimović u 69. minuti iz kontroverznog jedanaesterca. Naime, Šveđaninu je domaći vratar Lopes obranio prvi udarac, da bi sudac Turpin naložio ponovno izvođenje nakon čega je Zlatan zabio za konačnih 1-1.

Lyon je ostao vodeći na ljestvici sa 50 bodova, dva više od Marseillea i Paris SG-a.