BARCELONA SMIJENILA REAL! Čudesni Messi srušio još jedan rekord ! Bayer Leverkusen u završnici slomio Paderborn, važna pobjeda Kölna

nogometni.net 8. ožujka 2015 0

Nogometaši Barcelone u potpunosti su iskoristili subotnji poraz Real Madrida od Athletic Bilbaa (1:0) i uvjerljivom domaćom pobjedom protiv Rayo Vallecana (6:1) zasjeli na vrh ljestvice španjolskog prvenstva. Još je jednom briljirao Lionel Messi, upisavši novi hat-trick.

Real je u subotu navečer pao u Baskiji i otvorio Kataloncima put do prvog mjesta na ljestvici nakon 26. kola. Barcelona je poklon znala iskoristiti – potpuno je deklasirala nedorasli Rayo u podnevnom okršaju i sada ima bod više od najvećeg suparnika.

Momčad Luisa Enriquea je povela već u petoj minuti kada je na asistenciju Xavija zabio Luis Suarez. Rezultat 1:0 se održao do kraja poluvremena, a onda je krenula golijada. U 49. je minuti strijelac bio Gerard Pique, a samo sedam minuta kasnije je Tito skrivio jedanaesterac i dobio crveni karton. Messi je pucao vrlo slabo i Cristian Alvarez je lakoćom obranio, ali sudac je naredio da se penal ponovi, a Argentinac drugu šansu nije uprskao.

Nova dva pogotka Messi je postigao u 63. i 68. minuti i time kompletirao 24. hat-trick u karijeri u utakmicama španjolske lige. Takav doseg nikad nikome prije nije uspio: Cristiano Ronaldo je na 23 hat-tricka, a po 22 imaju Alfredo di Stefano i Telmo Zarra. Ujedno je Messi dostigao Ronalda na ljestvici strijelaca, obojica sada imaju po 30 golova.

Alberto Bueno je u 81. minuti smanjio na 5:1 s bijele točke nakon što je zbog prekršaja isključen Dani Alves, a konačan je rezultat svojim drugim golom dana postavio Suarez u sudačkoj nadoknadi. Naš Ivan Rakitić je ušao u 60. minuti umjesto Javiera Mascherana, a pri samom kraju je sjajno gurnuo loptu Suarezu, ali je Urugvajac upropastio priliku.

Nogometaši Bayer Leverkusena i Kölna ostvarili su pobjede u posljednjim susretima 24. kola njemačkog prvenstva. Bayer je na gostovanju bio bolji od Paderborna 3:0, dok je Köln slavio protiv Eintrachta iz Frankfurta 4:2.

Golove za Apotekare zabili su Kyriakos Papadopoulos (73) i Son Heung-Min (84,90+3). Tin Jedvaj nije nastupio za Bayer zbog ozljede, dok je Dario Krešić ostao na klupi. Ovom pobjedom Bayer je skočio na četvrto mjesto Bundeslige s 39 bodova, dva manje od trećeplasirane Borussije Mönchengladbach.

Köln je protiv Eintrachta osvojio važne bodove u borbi za prvoligaški spas. Strijelci za domaći sastav bili su Deyverson (28), Marcel Risse (72), Yuya Osako (79) i Anthony Ujah (81), dok je oba gola za goste zabio Alexander Meier (58, 90+3-11m).

Na ljestvici vodi Bayern sa 61 bodom, Wolfsburg ima 50, Borussia Mönchengladbach na trećem mjestu 41 bod, a Bayer na četvrtoj poziciji dva boda manje. Posljednje dvije pozicije koje vode u niži rang natjecanja drže Freiburg (22) i Stuttgart (20), dok je Padeborn ostao na 16. mjestu koje vodi u dodatne kvalifikacije.