Psg preko Monaca do polufinala Francsukog kupa , Lazio i Napoli remizirali

nogometni.net 5. ožujka 2015 0

Nogometaši PSG-a pobijedili su Monaco 2-0 u četvrtfinalnoj utakmici francuskog Kupa odigranoj u srijedu na pariškom Parku prinčeva i plasirali se u polufinale.

Samo tri dana nakon što je prvenstveni ogled ovih dviju momčadi odigran u Monte Carlu završio bez pogodaka, Parižani su na svom stadionu uspjeli dvaput matirati obranu Monaca i plasirati se u polufinale Kupa. No, za razliku od nedjeljnog dvoboja u ovom su imali lakšu zadaću, jer je hrvatskog reprezentativnog vratara Danijela Subašića na vratima Monaca zamijenio Nizozemac Maarten Stekelenburg.

PSG je poveo već u 3. minuti pogotkom Brazilca Davida Luiza, a konačnih 2-0 u 52. minuti postavio je Urugvajac Edison Cavani. Parižani su i u ovom dvoboju bili bez svog najboljeg igrača Zlatana Ibrahimovića.

U prvoj polufinalnoj utakmici Talijanskog kupa Lazio i Napoli remizirali su na rimskom Olimpicu odigravši 1:1. Ivan Strinić susret je odgledao s klupe za Napolijeve pričuve.

Poveo je Lazio u 33. minuti golom Miroslava Klosea. Njemački veteran zabio je iz kontranapada poentiravši prizemnim udarcem u dalji kut nakon lijepe asistencije Andersona. Izjednačio je Napoli u 58. minuti golom Manola Gabbiadinija. Lijepo ga je na drugoj vratnici proigrao Gonzalo Higuain, a ovaj potom nije imao težak zadatak poslati loptu u mrežu.

Uzvrat u Napulju na rasporedu je 8. travnja, a drugi polufinalni par Talijanskog kupa čine Juventus i Fiorentina.