Bešiktaš stigao do pobjede i preskočio Fener na vrhu , Napoli razbio Milan

nogometni.net 4. svibnja 2015 0

Nogometaši Bešiktaša predvođeni hrvatskim stručnjakom Slavenom Bilićev vratili su se na prvo mjesto ljestvice turskog prvenstva nakon važne gostujuće pobjede protiv Trabzonspora 2-0.

Golove za 20. pobjedu Bešiktaša u 29 kola zabili su Demba Ba u 58. minuti, te Mustafa Pektemek u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. Za Dembu Ba bio je to već 17. pogodak ove sezone i trenutačno je drugi strijelac prvenstva s golom manje od napadača Burse Fernandaoa.

Bešiktaš je ovom pobjedom preskočio Fenerbahče i preuzeo vodstvo sa 64 boda. Fener je drugi s bodom manje, dok je na trećem mjestu Galatasaray sa 61 bodom i utakmicom manje.

Ključni trenutak utakmice dogodio se već u 43. sekundi kada je sudac Paolo Mazzoleni dosudio kazneni udarac za Napoli, te isključio gostujućeg braniča Mattiu de Sciglia. Gonzalo Higuain je promašio kazneni udarac, međutim bilo je teško očekivati da će Milan cijeli susret izdržati s igračem manje. Gosti su se dobro držali do 70. minute, a tada su u razmaku od šest minuta primili tri gola, a strijelci su bili Marek Hamšik (70), Gonzalo Higuain (74) i Manolo Gabbiadini (76). Ivan Strinić nije nastupio za Napoli.

Ovom pobjedom Napoli se približio trećeplasiranom Laziju na četiri boda zaostatka.