Chelsea je novi prvak Engleske! Trijumf Manchester Cityja na White Hart Laneu

nogometni.net 3. svibnja 2015 0

Sa šesnaest bodova viška u odnosu na drugoplasirani Manchester City koji ima jedan odigrani meč manje, nogometaši Chelseaja tri kola prije kraja osigurali su naslov prvaka Engleske.

Plavci koji cijelim tokom sezone igraju na visokom nivou, titulu su i teoretski osigurali današnjim trijumfom nad Crystal Palaceom na domaćem terenu rezultatom 1:0.

U 44. minuti današnje utakmice arbitar Kevin Friend dosudio je jedanaesterac za Chelsea. Odgovornost je preuzeo Eden Hazard. Belgijanac je loše šutirao, golman Speroni obranio je njegov udarac, ali se lopta potom odbila na Hazardovu glavu koji ju ipak uspijeva poslati u gol za 1:0.

Ovogodišnji naslov peti je Chelseajev u povijesti kluba. U eri Romana Abramovića Chelsea je osvoji četiri naslova prvaka Engleske.

Minimalnim rezultatom pobjedio je Manchester City na gostovanju kod Tottenhama na stadionu White Hart Lane.

Pobjedonosni pogodak Građani su postigli u 29. minuti. David Silva odličnim pasom u gol šansu gurnuo je Sergia Aguerra koji koristi ukazanu priliku i pogađa mrežu domaćina.

Kapetan reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko današnji meč odgledao je sa klupe za rezervne igrače. Manchester City je današnjim trijumfom ostao na drugoj poziciji na tabeli sa 70 bodova, tri više od trećeplasiranog Arsenala koji ima dvije utakmice manje. Tottenham je na šestom mjestu sa 58 bodova.