ČUDO U PREMIERLIGI! U manje od tri minute ušao u povijest! Kramarić osigurao ostanak , poraz Liverpoola

nogometni.net 16. svibnja 2015 0

U prvoj utakmici 37. kola engleske Premierlige između Southamptona i Aston Ville gledatelji su na stadionu St. Mary’s već u uvodnih petnaestak minuta svjedočili fascinantnom dosegu koji će ostati upisan u povijesti.

Postići hat-trick u bilo kojoj utakmici je pravi pothvat, a kad zabijete tri gola u manje od tri minute i to u jednoj od najjačih svjetskih liga, onda to zaslužuje naklon do poda. Upravo je to u rano subotnje poslijepodne napravio senegalski krilni napadač Sadio Mane!

Točnije, utrpao je tri lopte u mrežu Aston Ville za dvije minute i 56 sekundi! Najbrži je to hat-trick u povijesti Premierlige, a dosadašnji vlasnik rekorda bio je legendarni napadač Liverpoola Robbie Fowler koji je u sezoni 1994/95 zabio Arsenalu tri pogotka za četiri minute i 33 sekunde.

Mane je golove protiv Aston Ville postigao u 13., 14. i 16. minuti. Kasnije je još dva pogotka za Southampton dodao Shane Long, a jedan Graziano Pelle, dok je za goste smanjio Christian Benteke, tako da je konačni rezultat bio 6:1. Inače, 23-godišnji Mane je među Svece stigao prošlo ljeto iz Red Bull Salzburga, a prije toga je bio član francuskog Metza.

Nogometaši Leicester Cityja, u čijim redovima igra hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić, osigurali su ostanak u Premierligi nakon što su odigrali 0:0 na gostovanju kod Sunderlanda, dok je Hull City našeg Nikice Jelavića na rubu ispadanja nakon poraza na gostovanju kod Tottenhama 0:2.

Leicester kolo prije kraja ima četiri boda više od Hulla na 18. poziciji, te osam više od Burnleyja i Queens Park Rangersa koji su već ispali. Kramarić je na gostovanju kod Sunderlanda dobio priliku u zadnjih 15 minuta utakmice.

Za razliku od Leicester Cityja, čiji navijači mogu početi slavlje, Hull City se našao u gotovo bezizlaznoj situaciji nakon poraza na White Hart Laneu. Spursi su slavili golovima Nacera Chadlija (54) i Dannyja Rosea (61), a Jelavić je za goste igrao do 62. minute.

Uoči zadnjeg kola Hull se nalazi na 18. mjestu koje vodi u drugu ligu s dva boda manje od Newcastle Uniteda koji je izgubio na gostovanju kod Queens Park Rangers 1:2. Niko Kranjčar nije nastupio za QPR. Hull u zadnjem kolu dočekuje Manchester United, dok će Newcastle United ugostiti West Ham.

Rezultati:

Liverpool – Crystal Palace 1-3 (Lallana 26 / Puncheon 43, Zaha 60, Murray 90+1)

Burnley – Stoke City 0-0

QPR – Newcastle United 2-1 (Phillips 54, Fer 61 / Riviere 24)

Sunderland – Leicester City 0-0

Tottenham – Hull City 2-0 (Chadli 54, Rose 61)

West Ham – Everton 1-2 (Downing 62 / Osman 68, Lukaku 90+3)

Southampton – Aston Villa 6-1 (Mane 13,14,16, Long 26,38, Pelle 81 / Benteke 45+3)