Dinamo isprašio Rijeku i završio prvenstvo bez poraza!

nogometni.net 30. svibnja 2015 0

U derbiju posljednjeg kola MAXtv Prve lige na Maksimiru Dinamo je sredio Rijeku 4:0 i tako na najbolji način zaključio uspješnu sezonu

Dinamo je ove sezone osvojio dvostruku krunu, stigao do desetog uzastopnog naslova prvaka, a poslije posljednjeg sučevog zvižduka bilo je jasno kako je po prvi puta u svojoj povijesti prvenstvo završio bez poraza. Pobjeda protiv Rijeke bila je 26. za ‘modre’ uz 10 remija.

Rijeka je na Maksimiru istrčala otvorenog garda, imala i svoje prilike, više udaraca, no za razliku od Dinama, kod njezinih igrača nije bilo koncentracije u završnici.

Dinamo je poveo već u drugoj minuti. Ćorić je lomio gostujuću obranu, vratio za Pjacu koji je precizno pogodio s desna iskosa suprotni donji kut.

Na drugi pogodak u mreži Rijeke čekalo se do 27. minute kada je najviši u skokou bio Tavarel, a lopta je od grede otišla iza gol linije te zatim izašla van. Pomoćni sudac je ispravno vidio da je to drugi pogodak za domaći sastav.

U nastavku u 63. minuti Soudani je izborio dvojbeni jedanaesterac, a precizan s bijele točke bio je Pjaca. Deset minuta kasnije Soudani je namjestio nogu i lijepo prizemno pogodio za konačnih 4:0.

Naravno, nije moglo bez incidenta. Trener ‘modrih’ je napravio dvije izmjene, a kao treću namjeravao je uvesti rezervnog Dinamovog vratara, a ne Ognjena Vukojevića kojem je to bila posljednja utakmica. Izgleda da se bivši hrvatski reprezentativac na klupi pobunio, dobio je potporu od gledatelja skandiranjem ‘Ogi, Ogi’, a očigledno i Zdravka Mamića koji se derao iz lože, nakon čega je Zoran Mamić bijesan napustio utakmicu desetak minuta prije kraja, a Vukojević je ušao u igru umjesto Machada.