Jelavićev Hull je u drugoj ligi, Liverpool primio šest komada , Kramarić zabio za Leicester City

nogometni.net 24. svibnja 2015 0

Newcastle se spasio i ostao u ligi, Hull City seli u drugu ligu, a Liverpool je ostao bez izravnog ulaska u skupine Europske lige nakon sramotnih 6-1 kod Stokea…

Kakva drama u zadnjem kolu Premiershipa… Hull i Newcastle borili su se protiv Uniteda i West Hama za ostanak, Liverpool, Southampton i Tottenham za dva mjesta u Europskoj ligi i kvalifikacijama za Europsku ligu.

Newcastle se spasio, Jelavićev Hull je ispao u drugu ligu, Liverpool je ostao bez izravnog ulaska u skupine Europske lige sramotnim porazom 6-1 kod Stoke Cityja…

Newcastle i Hull City borili su se za ostanak. Newcastle je imao dva boda više od Hulla i utakmicu protiv West Hama. Jelavićev Hull City dočekao je Manchester United. Newcastle je slavio 2-0 i ostao je u ligi. Hull je odigrao 0-0 protiv Uniteda i sljedeće sezone igrat će drugoligaški nogomet.

Liverpool, Tottenham i Southampton borili su se za dva mjesta, za izravan ulazak u Europsku ligu i kvalifikacije za Europsku ligu.

Manchester City pobijedio je Southampton koji je ostao bez Europe. Tottenham je slavio 1-0 na gostovanju kod Evertona i osigurao je izravan ulazak u skupine Europske lige. A Liverpool? Liverpool je posebna priča.

Bez našeg Dejana Lovrena, koji je bio na klupi, Liverpool je primio šest komada na gostovanju kod Stoke Cityja te tako ostao bez izravnog ulaska u Europsku ligu. ‘Redsi’ su u prvom dijelu primili pet golova i to u 23 minute! Steven Gerrard oprostio se golom u drugom dijelu, ali teško da će sretan otići za SAD. Liverpool je prvi put primio šest ili više golova u Premiershipu nakon 7-2 poraza od Spursa 1963. godine.

Andrej Kramarić zabio je za Leicester u zadnjem kolu Premiershipa. Hrvatski napadač pogodio je za 5-1 na utakmici protiv Queens Park Rangersa.

Leicester je već osigurao ostanak u ligi, a Kramarić je zabio posljednji gol sezone za “lisice”. Trener ga je uveo u igru u 65. minuti utakmice. A Kramarić mu je vratio petim golom 20-ak minuta kasnije. Primio je Andrej loptu na desnoj strani i lijepim udarcem zabio u suprotan kut. Prije njega zabijali su Vardy (16′), Albrighton (43′), Ulloa (51′) i Cambiasso (52′), a za goste je Austin u 57. minuti utakmice. Leicester je nakon lošeg prvog dijela sezone uhvatio priključak s ostalima, digao se s dna ljestvice i stigao do 14. mjesta.

Premiership, posljednje kolo:

Arsenal – WBA 4-1 (Walcott 4, 14, 37, Wilshere 17 / McAuley 57)
Aston Villa – Burnley 0-1 (Ings 6)
Chelsea – Sunderland 3-1 (Costa 37 (p), Remy 70, 88 / Fletcher 26)
Crystal Palace – Swansea 1-0 (Chamakh 57)
Everton – Tottenham 0-1 (Kane 24)
Hull – Manchester United 0-0
Leicester – QPR 5-1 (Vardy 16, Albrighton 43, Ulloa 51, Cambiasso 52, Kramarić 86 / Austin 57)
Manchester City – Southampton 2-0 (Lampard 31, Agüero 88)
Newcastle – West Ham 2-0 (Sissoko 54, Gutierrez 85)
Stoke City – Liverpool 6-1 (Diouf 22, 26, Walters 30, Adam 41, N’Zonzi 45, Crouch 86 / Gerrard 70)