Copa America: Pobjeda Čilea na otvaranju , Meksiko i Bolivija bez pogodaka

nogometni.net 13. lipnja 2015 0

Nogometaši Čilea pobijedili su Ekvador 2-0 (0-0) na otvaranju 44. izdanja Copa Americe.

Reprezentacija domaćina južnoameričkog prvenstva lomila je otpor Ekvadora sve do 67. minute, kad je igrač Juventusa Arturo Vidal realizirao kazneni udarac. Konačan rezultat postavio je u 84. minuti napadač Napolija Eduardo Vargas koji je prošle sezone bio na posudbi u Queens Park Rangersu.

Najbolji strijelac zagrebačkog Dinama u prošloj sezoni napadač Angelo Henriquez nije ulazio u igru.

Nogometaši Meksika i Bolivije odigrali su 0-0 u drugoj utakmici 1. kola u skupini A na Južnoameričkom nogometnom prvenstvu. Zahvaljujući tom rezultatu domaćin prvenstva Čile sam je s tri boda na vrhu ljestvice skupine A nakon pobjede nad Ekvadorom od 2-0.

Meksiko i Bolivija odigrali su utakmicu bez mnogo izglednih prilika. Za Boliviju je najveću imao Ricardo Pedriel kad je u prvom pravom napadu svoje reprezentacije pogodio okvir meksičkih vrata. Meksikanci su najveću priliku imali na početku drugog poluvremena, ali je Raul Jimenez propustio iz blizine glavom matirati bolivijskog vratara.

Zanimljivo je da je ovo bio treći dvoboj Meksika i Bolivije na južnoameričkim prvenstvima i da favorizirani Meksikanci još nikada nisu uspjeli svladati, za razliku od utakmica u drugim natjecanjima i prijateljskim ogledima, gdje ih redovito pobjeđuju.