Wolfsburg uništio Werder, Borussia nastavila veliki uzlet , nezadrživi Bayern slavio kod Schalkea i juri prema tituli

nogometni.net 21. studenoga 2015 0

U 13. kolu njemačkog nogometnog prvenstva Bayer Leverkusen je u subotu u gostima pobijedio Eintracht iz Frankfurta sa 3-1.

Meksički napadač Javier Hernandez Chicharito nastavio je odličnu golgetersku formu, postigavši dva gola za Apotekare.

Chicharito je bio strijelac u 23. i 39. minuti, a treći gol za Bayer Leverkusen zabio je Hakan Calhanoglu (72). Rezervni vratar Dario Krešić bio je na klupi za pričuve Leverkusena, dok je Tin Jedvaj i dalje među ozlijeđenima.

Nakon neočekivanog poraza od Mainza u prošlom kolu, Wolfsburg je razbio Werder Bremen sa 6-0.

Borussia Moenchengladbach je upisala sedmu pobjedu u posljednjih osam kola, svladavši Hannover sa 2-1, a pobjednički gol zabio je Raffael u 84. minuti.

Bayern je u derbiju 13. kola Bundeslige slavio kod Schalkea s 3-1.

Bayern su do pobjede u Gelsenkirchenu odveli pogoci Davida Alabe (9), Javia Martineza (69) i Thomasa Muellera (92).

Jedini strijelac za domaćine bio je Max Meyer u 17. minuti utakmice.

Bavarci vode s velikih osam bodova prednosti ispred Borussije Dortmund koja je u petak poražena u Hamburgu od HSV-a.